Wrocławskie Opowieści – wtorki z przewodnikiem

Odra Centrum i Stowarzyszenie TUiTAM zapraszają przewodników, kursantów, kandydatów na przewodników i wszystkich pasjonatów Wrocławia na spotkania szkoleniowo-integrujące.

Chcemy, aby spotkania te służyły odkrywaniu nowych tematów, pogłębianiu wiedzy, wymianie myśli i integracji środowiska przewodnickiego oraz osób działających w organizacjach pozarządowych.
 
== SKAFANDER KLINGERTA ==
Prelekcję pt. „Skafander Klingerta, czyli jak Wrocław przeszedł do historii nurkowania” poprowadzą Małgorzata Urlich-Kornacka (przewodnik) oraz Marek Żołna (pracownik Odra centrum i instruktor nurkowania).
W tym roku – dokładnie 24 czerwca – obchodzić będziemy dwieście dwudziestą piątą rocznicę pierwszego profesjonalnego nurkowania w Odrze. Miało to miejsce w 1797 roku we wsi Opatowice, czyli na terenie dzisiejszego osiedla Wrocławia.
Podczas prelekcji opowiemy historię genialnego fizyka i mechanika Karla Heinricha Klingerta i pierwszego w dziejach świata atmosferycznego skafandra do nurkowania Podczas prelekcji opowiemy historię genialnego fizyka i mechanika Karla Heinricha Klingerta i pierwszego w dziejach świata atmosferycznego skafandra do nurkowania oraz o nurkowaniu w replice XVIII-wiecznego skafandra, jakie odbyło się w 2016 roku w pobliżu Kładki Słodowej. Będzie się można dowiedzieć kilku ciekawostek o Wrocławskim Węźle Wodnym oraz o tym, co leży na dnie Odry.
 
== TUiTAM ==
Jesteśmy grupą licencjonowanych przewodników wrocławskich, sudeckich, dolnośląskich. Nasze Stowarzyszenie skupia ludzi, którzy lubią zwiedzać i swoją pasją „oglądania” chcieliby zarazić innych. Jeśli szukacie przewodnika pełnego pasji, lubiącego to, co robi, umiejącego opowiadać i przekazywać wiedzę w interesujący sposób, to koniecznie zgłoście się do nas. Naszym celem jest propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, między innymi poprzez podróżowanie, byliśmy organizatorami Wrocławskiego Festiwalu Podróży im. Benedykta Polaka.
https://www.przewodnicy.org/
 
= KIEDY =
Pierwsze spotkanie już 25.01.2021 (wtorek) o godz. 18.00
 
= ZAPISY =
Wstęp bezpłatny, ale ze względu na ograniczenia pandemiczne, obowiązują zapisy.
Ilość miejsc ograniczona:
https://app.evenea.pl/event/773616-57/
Zapraszamy wszystkich chętnych! Może i Ty będziesz chciał się podzielić wiedzą z innymi? Liczymy na Twoją kreatywność i aktywność. Do zobaczenia w Odra Centrum. Ruszaj z nami tu i tam!

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/events/469083938151278/