Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile życia może znajdować się w jednej kropli wody?

Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż do mikroświata, który istnieje tuż obok nas. To co niewidoczne na co dzień, odkryjesz razem z nami!

Wspólnie z firmami Tetra i Trzmiel przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe warsztaty. W ich trakcie, dzięki mikroskopom, profesjonalnie przygotowanym preparatom oraz pełnym pasji prowadzącym, zaprzyjaźnisz się z rozwielitkami i artemiami. Poznasz świat wody!

W drugiej części warsztatów nauczysz się jak założyć swoje akwarium. Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem i wiedzą, które pomogą Ci w twoim nowym hobby.

Zapraszamy ciekawe świata dzieci w wieku od 7 do 14 lat, w których drzemie dusza odkrywcy.

Cykl czterech warsztatów podzielony jest na dwa moduły, o których dowiesz się więcej w dalszej części.

 
1. Świat w kropli wody

Pierwszy kontakt ze światem mikro. Poznanie historii biologii, budowy i sposobów użycia mikroskopu. Własnoręczne przygotowanie preparatów mikroskopowych oraz praca z nimi. Założenie hodowli rozwielitki i artemii oraz poznanie ich cyklu życiowego. Obserwacja mikroskopowa mieszkańców akwarium, między innymi takich jak ślimaki, pierwotniaki czy okrzemki. Zapoznanie z rodzajami glonów w akwarium i ich roli w przyrodzie. Chemia wody bez tajemnic. Z czego składa się woda i jak utrzymać stabilne biologicznie środowisko w zbiorniku. To kilka najważniejszych założeń pierwszego modułu.

Uczestnik po zakończeniu pierwszego modułu warsztatów potrafi samodzielnie poruszać się po mikroświecie wodnej fauny i flory. Umie przygotować preparaty do pracy pod mikroskopem, i obsługiwać mikroskop. Wie ile waży jedna kropla wody i co w niej można znaleźć. To wspaniały wstęp do części drugiej, o niej przeczytasz poniżej.

 
2. Moje pierwsze akwarium

Pierwsze spotkanie z akwarium,czas na początek przygody. Podczas tej części warsztatów dowiesz się czym jest akwarystyka oraz poznasz procesy zachodzące w zbiornikach wodnych. Zrozumiesz, że akwarystyka to nie tylko szkło i woda wraz z pływającymi kolorowymi rybkami. Dla stworzenia odpowiednich warunków potrzebne są specjalne elementy takie jak filtr, czy preparaty umożliwiające aktywację biologiczną takiego mikro zbiornika. Uczestnik warsztatu nauczy się jak opiekować się mieszkańcami akwarium i być odpowiedzialnym akwarystą. Ten moduł w doskonały sposób uzupełnia i systematyzuje wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas pierwszej części.

Po ukończeniu warsztatów uczestnik staje się świadomym akwarystą. Potrafi stworzyć swoje pierwsze akwarium. Wie, jak opiekować się jego mieszkańcami i rozumie jak ważna jest systematyczność i cierpliwość w opiece nad żywymi zwierzętami i środowiskiem wodnym w którym przebywają.


Maksymalna grupa uczestników: 12 osób
Czas trwania: 2 godziny

Możliwe warsztaty dla rodziców z dziećmi.
Osobną grupą są dzieci niepełnosprawne z opiekunami lub dodatkowi prowadzący z Odra Centrum.

Wyposażenie laboratorium:

  • 5 stanowisk z mikroskopami biologicznymi 6 zestawów akwarystycznych,
  • 6 akwariów biotopowych na potrzeby obserwacji mikroskopowych,
  • Hodowla artemii,
  • Hodowla dafni,
  • Komplet narzędzi i akcesoriów do każdego stanowiska.


Projekt prowadzony jest przez pracowników naszej fundacji. Merytorycznie i sprzętowo wspierają nas producent pokarmów i preparatów Tetra oraz salon akwarystyczny Trzmiel.


Prawda, że to brzmi jak wspaniała przygoda? Czekamy na Ciebie w laboratorium, my i świat w kropli wody!

 

WYBIERZ TERMIN ORAZ ZAREZERWUJ MIEJSCE

 

listopad

06lis10:3012:30ZakończoneŚwiat w kropli wody 6/11

13lis10:3012:30ZakończoneŚwiat w kropli wody 13/11

20lis09:3011:30ZakończoneMoje pierwsze akwarium: spotkanie pierwsze

27lis10:3012:30Moje pierwsze akwarium: spotkanie pierwsze

grudzień

04gru10:3012:30Świat w kropli wody

11gru10:3012:30Świat w kropli wody

18gru09:3011:30Moje pierwsze akwarium: spotkanie pierwsze

Oferta dla grup zorganizowanych:
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:
tel. 512 40 60 60 
e-mail: zapisy@onwater.pl