Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ile życia może znajdować się w jednej kropli wody?

Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż do mikroświata, który istnieje tuż obok nas. To co niewidoczne na co dzień, odkryjesz razem z nami!

Wspólnie z firmami Tetra i Trzmiel przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe warsztaty. W ich trakcie, dzięki mikroskopom, profesjonalnie przygotowanym preparatom oraz pełnym pasji prowadzącym, zaprzyjaźnisz się z rozwielitkami i artemiami. Poznasz świat wody!

W drugiej części warsztatów nauczysz się jak założyć swoje akwarium. Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem i wiedzą, które pomogą Ci w twoim nowym hobby.

Zapraszamy ciekawe świata dzieci w wieku od 7 lat, w których drzemie dusza odkrywcy.

 
Świat W Kropli Wody

Pierwszy kontakt ze światem mikro. Poznanie historii biologii, budowy i sposobów użycia mikroskopu. Własnoręczne przygotowanie preparatów mikroskopowych oraz praca z nimi. Założenie hodowli rozwielitki i artemii oraz poznanie ich cyklu życiowego. Obserwacja mikroskopowa mieszkańców akwarium, między innymi takich jak ślimaki, pierwotniaki czy okrzemki. Zapoznanie z rodzajami glonów w akwarium i ich roli w przyrodzie. Chemia wody bez tajemnic. Z czego składa się woda i jak utrzymać stabilne biologicznie środowisko w zbiorniku. To kilka najważniejszych założeń pierwszego modułu.

Uczestnik po zakończeniu pierwszego modułu warsztatów potrafi samodzielnie poruszać się po mikroświecie wodnej fauny i flory. Umie przygotować preparaty do pracy pod mikroskopem, i obsługiwać mikroskop. Wie ile waży jedna kropla wody i co w niej można znaleźć. 

Wyposażenie laboratorium:

  • Stanowiska z mikroskopami biologicznymi
  • Akwaria biotopowe na potrzeby obserwacji mikroskopowych
  • Hodowla artemii
  • Hodowla dafni
  • Komplet narzędzi i akcesoriów do każdego stanowiska.

Projekt prowadzony jest przez pracowników naszej fundacji. Merytorycznie i sprzętowo wspierają nas producent pokarmów i preparatów Tetra oraz salon akwarystyczny Trzmiel.

  • Czas trwania: 1,5 h
  • Zapraszamy wszystkie grupy wiekowe
  • Dodatkowo możliwy rejs edukacyjny łodzią elektryczną po Odrze!
  • Rabat przy zamówieniu warsztatów dla kilku grup lub gdy przyjeżdżacie spoza Wrocławia
  • Koszt: 69 zł/osoba

 

Rezerwacja terminu:
tel. 512 40 60 60 
(pon.-pt. 10:00-17:00)
e-mail: zapisy@onwater.pl

warsztaty dla seniorów

W ramach programu Seniorzy w Odra Centrum organizujemy także warsztaty dla seniorów. Zapraszamy wszystkich ciekawych świata, w których drzemie dusza akwarysty!

Oferta dla grup zorganizowanych:
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:
tel. 512 40 60 60 
(pon. – pt. w godzinach 10:00 – 17:00.
e-mail: zapisy@onwater.pl