Roślinne warsztaty na wodzie

Ruszamy z cyklem warsztatów roślinnych!

Dobra wiadomość dla wielbicieli natury i roślinnych maniaków. Jesień to idealna pora na rękodzieło i tworzenie pięknych rzeczy. W listopadzie, dzięki współpracy z fantastyczną Agatą Łoś ruszamy z nowymi warsztatami. Nauczycie sie robić własnoręcznie napary z ziół, stworzycie piękne pustynne krajobrazy i ogrody w słoiku, a jeśli to za mało – wpadajcie na warsztaty z kokedamy, czyli tworzenia wiszących kul mchu.

Zapisy >>

 

HERBATKI Z CHWASTÓW

Herbatka ze stokrotek, mniszka lekarskiego ze szczyptą skrzypu czy ziela nawłoci? Proszę bardzo ! Podczas spotkania dowiemy się jakie, przysłowiowe „chwasty”, nie tylko wspaniale smakują w formie gorącego napoju, a także, jak wpływają na nasz organizm. Uzyskamy niezbędną wiedzę z zakresu aromaterapii, ziołolecznictwa, ciekawostek ze świata wybranych polnych i ogrodowych roślin. Będziemy też degustować gotowych herbatek, zapoznając się z zapachem i smakiem konkretnych ziółek . Finałem warsztatów będzie tworzenie herbatkowych mieszanek dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w wielorazowych szklanych probówkach, by cieszyć się ich smakiem i zapachem podczas długich jesiennych wieczorów.

Czas trwania warsztatów : 1,5h
Cena : 60 zł/os.

 

KOKEDAMA – WISZĄCE KULE MCHU

Kokedama zwana potocznie „kulą mchu” to znakomita propozycja dla tych, którzy uwielbiają otaczać się roślinami a niekoniecznie mają miejsce na parapetach , półkach czy po prostu lubią nowości ze świata zielonego designu. Taka kompozycja to super alternatywa dla roślin rosnących w doniczkach, niezwykła ozdoba każdego wnętrza, przykuwająca wzrok swoją urodą i bardzo łatwa w utrzymaniu. Podczas warsztatów dowiemy się wszystkiego z zakresu pielęgnacji, doboru roślin, tworzenia kokedamy ,po czym własnoręcznie wykonamy własną wiszącą kompozycję.

Czas trwania – 1,5h
Cena – 60 zł/os.

 

OGRÓD W SŁOIKU

Skrawek lasu czy ogrodu w wielkim, szklanym słoju z pięknymi roślinami, dodatkami pochodzącymi z natury … Takie rzeczy na warsztatach „Ogród w słoiku” ! Podczas spotkania dowiemy się ciekawostek i faktów ze świata roślin nadających się do szklanych , zamkniętych kompozycji, o genezie powstawania i funkcjonowania zamkniętych biosystemów, pielęgnacji, ekspozycji i o wszystkim tym, co może się przydać w tworzeniu tych niezwykłych i pięknych roślinnych dekoracji.

Czas trwania – 2h
Cena – 90 zł/os.

 

PUSTYNNE KLIMATY CZYLI SUKULENTY I KAKTUSY W SZKLE

Czas na prawdziwą gratkę dla fanów pustynnych klimatów ! Podczas warsztatów poszerzymy wiedzę z zakresu niezwykłego, różnorodnego i bardzo bogatego świata sukulentów, dowiemy się ciekawostek prosto z suchych regionów, po czym własnoręcznie wykonamy „skrawek pustyni” z

sukulentami i kaktusami z szklanym wazonie z pięknymi naturalnymi dodatkami , by taka kompozycja cieszyła oko przez dłuuugie lata !

Czas trwania – 1,5h
Cena – 90 zł/os.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *