Obraz i dźwięk – słuchowisko i kadry Odrateki

Zapraszamy serdecznie na spotkanie „Obraz i dźwięk” w ramach projektu Odrzańskie Opowieści.


Na spotkaniu zaprezentujemy kadry zabytkowych zdjęć i pocztówek z zasobów ODRATEKI oraz zdjęć powstałych podczas spaceru historyczno-fotograficznego, na którym uczestnicy w poszukiwaniu miejsc uwiecznionych na archiwalnych pocztówkach i fotografiach, mieli niepowtarzalną okazję do prześledzenia zmian w strukturze Wrocławia, dokonanych na przestrzeni wielu lat. Dowiedzieli się, jaki wpływ na kulturę, architekturę i codzienne życie mieszkańców miała Odra. Ewolucję miasta udokumentowali odtwarzając stare kadry, za pomocą swoich aparatów.


Podczas spotkania od 15.00 – 16.00 emitować będziemy słuchowisko – „Ja się tylko znam na barkach” reportaż Anny Kolmer, w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej, Radio Szczecin:
„Odra od wieków znacząco wpływała gospodarczo na regiony, przez które toczyła swoje wody. Była ważną drogą wodną, łączącą dorzecza Europy Wschodniej z dorzeczami Europy Zachodniej. Dziś o żegludze na Odrze wiele się mówi, choć transport wodny wciąż jest marginalizowany mimo, że jest jednym z najtańszych i zarazem najbardziej przyjaznych środowisku. O przewozach surowców i towarów barkami czy pchaczami należącymi do Przedsiębiorstwa Polska Żegluga na Odrze, przedsiębiorstwa Odratrans, pozostało tylko wspomnienie. O swojej pasji do barek opowiada Leszek Kiełtyka – właściciel firmy „Żegluga na Odrze”.


== KIEDY ==
5.12.2021 r. (niedziela) godz. 14:00-16:00
== WSTĘP BEZPŁATNY ==
Wydarzenie finansowane ze środków Gminy Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/633057837714580/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *