Koncert Ngomads & Kasia Pakosa

W ramach projektu Odrzańskie Opowieści wystąpi zespół Ngomads gościnnie z Kasią Pakosą.

Zapraszamy na wyjątkowe doświadczenie muzyczne – tradycyjne folkowe brzmienia afrykańskie spotkają się z polską pieśnią. Utwory o wodzie na falach Odry, będą wybrzmiewać jak głosy żurawi nad rozlewiskami.
„Ngoma” to szeroko pojęte określenie bębnów używanych w centralnej i wschodniej części Afryki. NGOMADS z kolei to nowe alternatywne trio, które nie ograniczając się do instrumentów perkusyjnych korzysta z szerokiego wachlarza możliwości kreowania brzmienia. Znani z aktywności na wielu polach Łukasz Dembiński (Foliba, Ŝanĝo), Radek Bond Bednarz (Silent Witness, Hang Em High, Miloopa) oraz Piotr Gospodarczyk (Szkoła Rytmu, Uni Orchestra) wybierają się w bliżej nieokreśloną podróż.
https://www.facebook.com/ngomads/
 
Utwory z premierowej Ep’ki NGOMADS zostały zarejestrowane na żywo w przestrzeni Eklektik Art we Wrocławiu w listopadzie 2020r. Materiał zmiksował Roli Mosimann współpracujący z platformą i festiwalem Eklektik Session. W zeszłym roku otrzymał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” podczas 12. edycji festiwalu producentów muzycznych Soundedit.
 
== Kasia Pakosa ==
Muzyk, autorka tekstów, kompozytorka, pieśniarka i pedagog z Wrocławia. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jest również absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiowała na wydziale wokalnym na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na instrumentach klawiszowych i bębnach obręczowych, śpiewa oraz pisze teksty. W czerwcu 2021 w Mińsku Mazowieckim miała miejsce premiera jej muzyki, którą skomponowała do spektaklu „Słowianie”. Oprócz komponowania zajmuje się również aranżacjami, m.in. dla zespołu Kosy, w którym śpiewa i gra na bębnach obręczowych. Wspiera głosem i bębnem zespół Shata QS, z którym koncertuje po całej Polsce. Jesienią 2021 będą miały premierę jej dwa albumy: „Przed skończeniem świata” w duecie z Robertem Jarmużkiem oraz „Siew” z zespołem Kosy. Od dwóch lat prowadzi warsztaty „Ta, która płynie”, z którymi dociera do kobiet na całym świecie. Sercem tej pracy stały się Pieśni Synchronizujące Cykle, które pozwoliły wyśpiewać się prawie 500 ludziom zebranym na wrocławskim rynku w październiku 2020 roku. Pracowała przy takich projektach jak: Pamoja Zanzibar Festival, międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol. Kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim, a wraz z zespołem Flying Moses supportowała Sinead O’Connor w Polsce.
https://www.facebook.com/kasia.pakowska
 
== Łukasz Dembiński ==
Muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych a w szczególności bębnów afrykańskich. Najczęściej grający na djembe, congach, cajonie, gicie (calabash), dundunach i handpanie. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania). Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie współtworzy i występuje z nowym trio NGOMADS . Równolegle, zafascynowany brzmieniem handpanów rozwija swój autorski, solowy projekt.
https://www.facebook.com/ngomads/
 
== Radek Bond Bednarz ==
Aktywny na wielu polach jako muzyk, kompozytor, producent, niezależny wydawca. Lider międzynarodowego tria Hang Em High z Lucienem Dubuis i Alfredem Voglem. Założyciel i dyrektor platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session, pomysłodawca międzynarodowej Eklektik Orchestry. Laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2015. Występował na prestiżowych festiwalach w Europie, Azji, Ameryce Płn i Płd oraz Afryce. Z końcem 2019 roku ukazał się jego solowy album Silent Witness z mistrzynią japońskiego koto Mieko Miyazaki. Ma na koncie 20 autorskich wydawnictw, współpracuje z wieloma artystami z różnych stron świata. Od 3 lat rozwija działalność na wschodzie Afryki pod nazwą Pamoja Zanzibar, w tym roku zorganizował pierwszą edycję Pamoja Zanzibar Festival w Tanzanii zapraszając artystów z Europy, USA oraz Afryki.
https://www.facebook.com/ngomads/
 
== Piotr Gospodarczyk ==
Z wykształcenia ekonomista, pedagog, trener biznesu, z zamiłowania muzyk. Prowadzi autorską działalność kulturalną, rozrywkową i edukacyjną „Szkołę Rytmu”. Projektuje interdyscyplinarne wykłady, warsztaty, szkolenia i koncerty dla liderów oświaty i biznesu, w Polsce i na arenie międzynarodowej. Twórca międzykulturowego projektu Uni Orchestra.
https://www.facebook.com/ngomads/
 
== KIEDY ==
3.12.2021 r. (piątek) Zaczynamy 20:00
 
== MIEJSCE ==
Odra Centrum, tuż obok Mostu Grunwaldzkiego, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, 50-406 Wrocław
 
== WSTĘP BEZPŁATNY ==
 
Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław. 
 
Link do wydarzenia na Facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *