Wielka Woda – między fikcją a rzeczywistością

Jak to było naprawdę? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego poznamy nie tylko ciekawostki i triki filmowe zastosowane przy kręceniu powodzi w serialu „Wielka woda”, ale przede wszystkim poznamy autentyczne historie z lipca 1997 roku.

Od powodzi minęło ponad 25 lat, mimo to nadal jest ona żywa w pamięci wrocławian. Zmieniła losy wielu ludzi, zmieniła też oblicze Wrocławia.
Od lipca 97 roku inaczej patrzymy na Odrę – doceniamy jej piękno ale również czujemy większy respekt przed potęgą natury.
Zapraszamy zarówno młodych, którzy widzieli powódź jedynie na ekranie, jak i tych, którzy osobiście powódź przeżyli. Przyjdźcie i posłuchajcie, co było prawdą a co fikcją.
Już niedługo zaprosimy również Państwa na spacery filmowe śladami seriali „Wielka woda” i „Dom Pod Dwoma Orłami”, seriali, których inspiracją lub punktem wyjścia stała się powódź z 1997 roku.
 
= UNIKALNY FILM O POWODZI 97 =
Po latach jesteśmy mądrzejsi ale wtedy nie wszystko było tak oczywiste. Warto zobaczyć ciekawy film o powodzi 97 roku. Dokładna analiza przyczyn, przebiegu i skutków:
https://youtu.be/KkHcJ_zLBHo?t=1640
 
= MAŁGORZATA URLICH-KORNACKA – prowadząca =
Przewodnik miejski po Wrocławiu, pilot po Dolnym Śląsku i Niemczech. Jestem typem człowieka, który nie lubi stać w miejscu. Im więcej się wokół mnie dzieje, tym bardziej czuję się w swoim żywiole. Dzielę życie pomiędzy trzy wielkie pasje: przewodnictwo, język niemiecki oraz teatr
 
== TUiTAM ==
Jesteśmy grupą licencjonowanych przewodników wrocławskich, sudeckich, dolnośląskich. Nasze Stowarzyszenie skupia ludzi, którzy lubią zwiedzać i swoją pasją „oglądania” chcieliby zarazić innych. Jeśli szukacie przewodnika pełnego pasji, lubiącego to, co robi, umiejącego opowiadać i przekazywać wiedzę w interesujący sposób, to koniecznie zgłoście się do nas.
https://www.przewodnicy.org/
 
GDZIE
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
KIEDY
21.03.2023 (wtorek) godz. 17:30
 
WSTĘP WOLNY – ZAPRASZAMY!