UHUHU | Koncert folkowych klasyków i piosenki autorskiej

/////// W DNIU KONCERTU BILETY MOŻNA NABYĆ WYŁĄCZNIE NA MIEJSCU, W KASIE ODRA CENTRUM ///////

Odra Centrum oraz Fundacja Folk24 zapraszają na koncert zespołu UHUHU w środę 15 marca. Razem z wrocławskim zespołem pośpiewamy i spędzimy czas w klimatycznym miejscu, na wodzie!

 
Muzycznie UHUHU trio to akustyczna mikstura folku i bluesa, oparta na autorskich kompozycjach, ale również na oryginalnych lub przetłumaczonych klasykach – Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a, Johna Lennona i im podobnych.
 
Na koncie grupa ma m.in. nagrodę „Rajdowa piosenka roku 2014” Festiwalu Bazuna, II nagrodę za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2015 czy zaproszenie do Przeglądu OPPA Międzynarodowego Festiwalu Bardów Warszawa 2021.
 
W obecnym składzie grupa występuje od 2021 roku. Ostatnio ich polska wersja ukraińskiego hitu wojennego pt. „Bayraktar” (w świetnym tłumaczeniu Janusza Bujki) zyskała w sieci niemałą popularność zbliżając się już do 200.000 wyświetleń. Na koncie mają też udział w niezwykłym koncercie wsparcia dla Ukrainy, który odbył się w magicznych wnętrzach zabytkowego Kościoła Pokoju w Świdnicy.
 
ZESPÓŁ TWORZĄ:
Janusz Bujko – gitara akustyczna i śpiew, autor większości piosenek i tłumaczeń (również lider innego wrocławskiego zespołu Jan i Klan)
Marcin Starnawski – gitara akustyczna, harmonijka, chórki, także tłumaczenia (i naukowe fundamenty muzyczne)
Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, chórki (znany też z zespołów Sąsiedzi czy Szkocka Trupa, szef portalu Folk24).
Strona zespołu UHUHU
 
Więcej o zespole tu:
 
 
 
Fundacja Folk24Na arenie muzyki folkowej działaliśmy od dawna, tworząc i redagując media internetowe i tradycyjne, wydając płyty, pisząc artykuły, organizując koncerty, festiwale i wreszcie sami tę muzykę wykonując. Ponieważ działalność na tym polu okazała się tym co nas kręci, a czasy pokazują, że folk potrzebuje większego i bardziej sformalizowanego wsparcia, w 2012 r założyliśmy Fundację, by móc efektywniej działać, by móc pozyskiwać dla tej działalności środki, by móc bardziej i skuteczniej wspierać tych, którzy tak jak my, chcą promować folk i scenę folkową w Polsce.https://folk24.pl/
 
 
GDZIEOdra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
KIEDY15.03.2023 r. (środa) Godzina: 20:00
 
BILETYBilety w cenie 30 zł do nabycia:
– na miejscu, przed koncertem (w dniu koncertu)– online (poniżej)
 
Do zobaczenia w Odra Centrum!

 

[add_single_eventon id=”9080″ ev_uxval=”1″]