Warsztaty stolarskie w Odra Centrum

Zapraszamy serdecznie na warsztaty stolarskie w Odra Centrum!
 
Nauczymy się obsługi narzędzi, poznamy strukturę drewna, które jest niezwykłym materiałem! W Małej Szkutni popracujemy, pobrudzimy ręce i zrobimy coś własnymi rękami zamiast kupować rzeczy w sklepie.
 
Podczas warsztatów stolarskich #ZeroWaste użyjemy recyklingowanego drewna, które już mamy. Nie trzeba wycinać nowych drzew aby zrobić coś nowego.
 
Będziemy ciąć, wiercić, wkręcać i szlifować a przed wszystkim świetnie się bawić
 
Zajęcia dedykowane są dla rodziców i dzieci w formule (1 na 1). Dolna granica wieku dzieci to 5 lat, górnej nie ma.
 
SMART RAMKA NA ZDJĘCIA (12.02.2024 – 18:00)
Stworzymy ramki na zdjęcia, w których szybko można wymieniać zdjęcia bez konieczności demontażu ze ściany.
(79 zł/duet rodzic+dziecko)
 
ORGANIZERY NA BIURKO (28.02.2024 – 18:00)
Podczas warsztatów stworzymy organizery na biurko z litego drewna sosnowego i dębowego. Dzięki nawiercaniu otworów w drewnie, każdy stworzy swój indywidualny przybornik na biurko;)
(99 zł/duet rodzic+dziecko)
 
#ZeroWaste
To sposób myślenia, styl życia, wizja i postawa etyczna. To szacunek dla zasobów Ziemi, ale też ekonomia. Opiera się na zasadach: wykorzystuj ponownie, naprawiaj, ograniczaj, odmawiaj, kompostuj i recyklinguj. Wykorzystajmy ponownie to co już mamy, zmniejszając obciążenie środowiska i oszczędzając pieniądze. To wyzwanie intrygujące ale też zaskakujące!
 
PROWADZACY WARSZTATY
Marek Zator – zawodowo nauczyciel wychowania fizycznego. Od 4 lat współprowadzi Wrocławski Klub Ojca, w ramach którego organizuje zajęcia sportowe i majsterkowe. Interesuje się polskim i skandynawskim designem oraz wzornictwem lat 60 i 70. Hobbystycznie odnawia PRL-owskie meble. Lubi prace manualne z wykorzystaniem drewna – najczęściej pochodzącego z recyklingu. Wrocław przemierza rowerem cargo, z dziećmi na pokładzie.
 
Odra Centrum
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów.
 
GDZIE
Odra Centrum – Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
KIEDY
12.02.2024 – 18:00
28.02.2024 – 18:00
 
KONTAKT I DODATKOWE INFORMACJE
tel. 781 753 233
 
ZAPISY
Po wysłaniu zgłoszenia informacje i płatności zostaną wysłane w mailu potwierdzającym udział: