Tędy Płynie Muzyka: Monika Kowalczyk

Tędy Płynie Muzyka to cykł, w którym dzielimy się z Wami twórcami, którzy swoją muzyką kołyszą nasze ciało i duszę.

Z dumą zapraszamy na koncert Moniki Kowalczyk zwyciężczyni Nagrody Głównej im.Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności na 48. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję w Olsztynie!

 

Twórczość Moniki Kowalczyk jest łagodna i bezpretensjonalna. Każda z jej piosenek to kolejna historia o poszukiwaniu prawdy. (…) Monika jest (…) świadoma muzycznie i ma większe zaplecze do realizacji śmielszych wizji.

Joanna Hała | glosniej.com

 

O artystce:
Monika Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, gitarzystka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Od 2015 roku komponuje i koncertuje w całej Polsce. Jej twórczość to szczere, polskie teksty obudowane alternatywnym popem. Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele. Wokalnie bywa porównywana do Elli Eyre i Martyny Jakubowicz, muzycznie do Florence + The Machine, jednej ze swoich ulubionych artystek.
W 2017 roku własnym sumptem wydała debiutancką płytę (EP) „Piosenki”. W 2019 roku w wyniku współpracy z wytwórnią MTJ światło dzienne ujrzał singiel „Te twoje sukienki”, który w listopadzie 2019 znalazł się na liście 50 najczęściej udostępnianych utworów polskiego Spotify (playlista „Polska Viral 50”).
Monika współpracowała m.in. z Anną Serafińską i Markiem Pędziwiatrem [EABS, Paulina Przybysz], Januszem Szromem, producentem Andrzejem „Izi” Izdebskim [Ralph Kaminski, Kazik], kompozytorem Pawłem Bębenkiem, zespołem Chłopcy kontra Basia, Pauliną Grochowską i Janem Traczykiem (Teatr Roma), Pawłem Izdebskim (Studio Accantus) czy Hanką Wójciak.

Wybranymi osiągnięciami artystki są: Nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka (46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki Świnoujście 2016), III miejsce na Grechuta Festival Kraków 2011, Złote Serce w Konkursie Twórców i Wykonawców Piosenkarnia w Krakowie 2018 czy nagroda specjalna półfinału Jarocińskich Rytmów Młodych 2018 (w jury zasiadali m.in. Katarzyna Nosowska i Piotr Metz), a także koncerty w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 w Kazimierzu Dolnym oraz na Slot Art Festival 2019 w Lubiążu.

Oprócz działalności muzycznej zajmuje się także teatrem, edukacją i animacją kulturalną, m.in. poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży czy warsztatów pisania piosenek dla dorosłych. Udziela się także aktorsko w różnego typu projektach.

 

Media społecznościowe:

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCAcJGBOIY8BrdCLRLpHwt9Q

Facebook: https://www.facebook.com/monikakowalczykmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/kowika.monalczyk/?hl=pl

 

O KONCERTCIE:
Start
: 20:00Gdzie: Taras Odra Centrum pod Mostem Grunwaldzkim (w razie niepogody Odra Cafe)Bilety: 30 zł przedsprzedaż/ 35 zł w dniu koncertu
Liczba miejsc ograniczona

***W DNIU KONCERTU BILETY DOSTEPNE TYLKO NA MIEJSCU PRZED WEJŚCIEM***

KUP BILET:

[add_single_eventon id=”6775″ ev_uxval=”1″ etc_override=”yes”]