TĘDY PŁYNIE MUZYKA | JARMUŻEK / PAKOWSKA intymnie + premiera „Białej Gęsi”

***W DNIU KONCERTU BILETY DO NABYCIA NA MIEJSCU, W KASIE ODRA CENTRUM***

Kto nie załapał się na majową premierę koncertową zespołu Jarmużek/Pakowska [w Synagodze pod Białym Bocianem], tego zapraszamy na intymny wieczór z wrocławskim duetem w Odra Centrum.

Będziecie mogli nie tylko posłuchać mini-koncertu w ich wykonaniu, ale także zobaczyć premierę teledysku do utworu „Biała Gęś”, który pochodzi z ich debiutanckiej płyty „Przed skończeniem świata”. Nie przypadkowo obejrzymy go właśnie w Odra Centrum, ponieważ historia opowiedziana w wideoklipie związana jest z wodą. Piotr Graff, reżyser teledysku, stworzył obraz o znamionach realizmu magicznego, w którym intymny świat kochanków znajduje się głęboko pod wodą. 
 
 


Biała Gęś 

Zapraszamy na godz. 19:00. Zaczniemy premierą teledysku „Biała gęś”, a o 19:15 duet zagra krótki koncert. Podczas niego usłyszymy pozostałe utwory z płyty „Przed skończeniem świata” w wyjątkowych, akustycznych aranżacjach, których nie znajdziecie na płycie. Na miejscu będziecie również mogli zakupić album w wersji fizycznej. 
 
 
KIEDY:
Piątek, 23.09.2022,Godz. 19.00
 
GDZIE:
Odra Centrum
Wybrzeże J. Słowackiego 5b
(tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
 
JARMUŻEK / PAKOWSKA
To wrocławski duet łączący dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka śpiewu tradycyjnego Kasia Pakowska z zespołu Kosy i Robert Jarmużek pianista i kompozytor z zespołu Mikromusic stworzyli interesującą i bogatą aranżacyjnie muzykę, która oprócz walorów artystycznych ma w sobie prostotę i tęsknotę za wspólnym śpiewaniem. Ich debiutancka płyta „Przed skończeniem świata” to świeża interpretacja wokalnych tradycji, które pojawiły się na terenie Dolnego Śląska po II Wojnie Światowej. Na płycie, która miała swoją internetową premierę w marcu 2022 r. usłyszeć można dawne ballady, pieśni liryczne i obrzędowe wykonywane do tej pory przez dolnośląskie śpiewaczki: Bronisławę Chmielowską, Michalinę Mrozik, Stanisławę Latawiec czy zespół śpiewaczek z Żarek Średnich.
„Tyle razy świat miał się skończyć. Ten, w którym istnieją pieśniarki przekazujące tradycję śpiewania pieśni, odchodzi bezpowrotnie na naszych oczach. Pomyśleliśmy, że zanim dzień sądny nadejdzie, chcemy powiedzieć od siebie ostatnie słowo, nagrać muzykę o tym, co kruche, ważne i co chcielibyśmy uchronić od zapomnienia. Z tego powstała płyta z pieśniami, które są nam bliskie, jak ciału koszula. Ich ponadczasowa mądrość i piękno nie mogą przeminąć.”
 
 
Wrocławski duet wciąga w opowieść o korzeniach i tożsamości, a ich koncerty zacierają granice między sceną a publicznością. Jarmużek / Pakowska zapraszają do świata pieśni, które wciąż są aktualne i potrzebują być wyśpiewane przez wszystkich.Przed skończeniem świata: https://www.youtube.com/watch?v=q-7QovZdYVAFacebook: https://www.instagram.com/jarmuzek_pakowska/Instagram: https://www.facebook.com/JarmuzekPakowska 
 

BILETY:

[add_single_eventon id=”6876″ ev_uxval=”1″ etc_override=”yes”]