Tędy płynie muzyka – koncert zespołu UHUHU

Odra Centrum oraz Fundacja Folk24 zapraszają na koncert zespołu UHUHU w wyjątkowym miejscu, na wodzie!

Muzycznie UHUHU trio to akustyczna mikstura folku, bluesa, czasem bluegrassu, oparta na autorskich kompozycjach, ale również na oryginalnych lub przetłumaczonych klasykach – Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a, Johna Lennona i im podobnych.
 
Korzenie zespołu UHUHU sięgają lat 90-tych, gdy Marcin i Janusz spotkali się jako młodzi studenci socjologii, odkrywając podobne gusta muzyczne i rozpoczynając muzyczną podróż po różnych festiwalach i klubach.
Przez kolejne lata podróż trwała, przerywana różnymi życiowymi przerwami na dłużej lub krócej, a zespół pojawiał się niespodziewanie w różnych miejscach, a to grając autorski koncert, a to zdobywając nagrody na festiwalach (m.in. rajdowa piosenka roku 2014 Festiwalu „Bazuna”, II nagroda za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2015, zaproszenie do Przeglądu OPPA Międzynarodowego Festiwalu Bardów 2021).
 
ZESPÓŁ TWORZĄ
Janusz Bujko (gitara akustyczna i wokal, znany również z zespołu Jan i Klan, autor większości piosenek)
Marcin Starnawski (gitara akustyczna, harmonijka, naukowe fundamenty muzyczne)
Kamil Piotrowski (mandolina, wokal, znany też z zespołów Sąsiedzi czy Szkocka Trupa).
 
 
FOLK24
Na arenie muzyki folkowej działaliśmy od dawna, tworząc i redagując media internetowe i tradycyjne, wydając płyty, pisząc artykuły, organizując koncerty, festiwale i wreszcie sami tę muzykę wykonując. Ponieważ działalność na tym polu okazała się tym co nas kręci, a czasy pokazują, że etno, folk potrzebują większego i bardziej sformalizowanego wsparcia, w 2012 r założyliśmy Fundację by móc efektywniej działać, by móc pozyskiwać dla tej działalności środki, by móc bardziej i skuteczniej wspierać tych, którzy tak jak my, chcą promować folk i scenę folkową w Polsce.
https://folk24.pl/
 
GDZIE
Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
KIEDY
02.02.2022 r. (środa) Godzina: 19:30
 
BILETY
Bilety w cenie 20 zł do nabycia poniżej oraz na miejscu w dniu koncertu.
 
Do zobaczenia w Odra Centrum!

Link do wydarzenia na Facebooku:



ZAPISZ SIĘ:

[add_single_eventon id=”4924″ etc_override=”no” ev_uxval=”1″]