Tędy Płynie Muzyka – koncert OCZYBASZKI

Wpływ z biletów zostanie w całości przekazany fundacjom wspierającym działania w Ukrainie

 
OCZYBASZKI
Oczybaszki to rodzinna formacja, tworząca muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej. Muzykę pierwotną, prostą i emocjonalną. Taką, z której wyrastamy. Zespół zatacza szerokie kręgi wokół folku. Czuje w nim oswojony mrok i nostalgię, ale też bezpieczeństwo – dlatego, chcąc nie chcąc, ciągle krąży wokół niego, jak się krąży wokół domu rodzinnego.
Muzykę grupy charakteryzuje minimalizm formy, zaskakujące, często zmieniające się instrumentarium oraz senno-baśniowa atmosfera. Najnowszy cykl utworów Oczybaszek to utwory inspirowane legendami Dolnego Śląska oraz żywotami świętych – „O ludziach, których być może nie było”.
Zespół powstał w 2016 roku. Występował na scenie przed takimi artystami jak Natalia Grosiak, Joao de Sousa, Stanisław Soyka czy Stanisława Celińska (w ramach Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego, na którym Oczybaszki zdobyły pierwszą nagrodę). W grudniu 2018 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu – „Trzeszcze”. W 2019 roku Oczybaszki zostały nagrodzone pierwszą nagrodą na festiwalu YAPA w Łodzi, a także nagrodą im. Małgosi Zwierzchowskiej za osobowość artystyczną festiwalu. Zespół napisał także muzykę do widowiska teatralnego „Słowianie”. W styczniu tego roku ukazała się długa, długogrająca płyta Oczybaszek – „O ludziach, których być może nie było”.
https://www.facebook.com/Oczybaszki
 
Oczybaszki zagrają w składzie:
Baszka Biel – śpiew, gitara elektryczna, ukulele;
Ola Biel (Gocał) – śpiew, flet poprzeczny, melodyka;
Michał Biel – saksofon barytonowy, saksofon sopranowy
Tomek Śliwka – gitara barytonowa, omnichord;
 
 
 
KIEDY
20.03.2022 godz. 19:30
 
GDZIE
Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
BILETY
Bilety w cenie 30 złotych do nabycia przed koncertem lub w przedsprzedaży:

 

KUP BILET:

[add_single_eventon id=”5539″ ev_uxval=”1″]