Tędy Płynie Muzyka – Koncert FLAMENCO

Nostalgia, odwaga, gniew, brawura, duma czy żal. Jedno jest pewne: noc z flamenco nie pozwoli nam przejść obok namiętności obojętnie.

 
Nadejście wiosny na naszym pokładzie zaczniemy od gorących rytmów hiszpańskiej Andaluzji.
Pozwólcie artystom zahipnotyzować się w czasie koncertu pełnego pasji płynącej z tańca, muzyki, śpiewu oraz ubioru.
 
 
WIĘCEJ O ARTYSTACH
 
== Anna Patkiewicz – taniec ==
Artystka, która tańcem flamenco zajmuje się już prawie od 30 lat! Niebywała postać na polskiej i międzynarodowej scenie tego gatunku. Choreografka, pedagożka, instruktorka tańca oraz animatorka kultury. Anna działa w wielu projektach edukacyjno-kulturalnych. Jest pomysłodawczynią i realizatorką m.in Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco”. Od kilkunastu lat związana z czynnie koncertującym w kraju i zagranicą zespołem „Viva Flamenco”. Fach zdobywałą od najlepszych profesjonalistów w Hiszpanii i w Polsce (m. in. Pilar Ortega, Adela Campallo, MaiteSaez, Juan Polvillo, Mercedes Ruiz). Występuje w kraju i za granicą. Stale prowadzi warsztaty tańca flamenco oraz audycje edukacyjne we Wrocławiu i innych miastach Polski.
 
== Damian Kowaliński – gitara i śpiew ==
Pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Spędził tam dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i zagranicą z najwybitniejszymi artystami. Ponadto zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.
 
== Osmar Pegudo Álvarez- cajon i instrumenty perkusyjne ==
Jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.
 
KIEDY
25.03.2022 (piątek) – 19:30
 
GDZIE
Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
BILETY
Przedsprzedaż 30 zł
W dniu koncertu, na miejscu 40 zł
 
 

KUP BILET:

[add_single_eventon id=”5565″ ev_uxval=”1″]

 

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/events/3188872548063842