“Świat w kropli wody” – dobra wiadomość dla młodych badaczy, pasjonatów wodnego świata i akwarystyki.

Młodzi adepci akwarystyki, pod okiem doświadczonych prowadzących, mają możliwość zobaczyć, jak wygląda życie w wodnym świecie, a także dowiedzieć się jak zbudować i utrzymać własne akwarium. Przy wsparciu firm Tetra oraz Trzmiel przygotowaliśmy cykl warsztatów dla młodych pasjonatów akwarystyki.

Dzięki tej współpracy nasze laboratorium uzyskało dostęp nie tylko do profesjonalnego sprzętu i odczynników, ale także do najnowszych technologii i nowinek branżowych.

W ostatni piątek, 15 października, mieliśmy okazję gościć w Odra Centrum przedstawicieli naszych partnerów. Zaprezentowaliśmy możliwości Odra Centrum oraz rozmawialiśmy o programie warsztatów. Krótka prezentacja zamieniła się w pełnoprawny warsztat, kiedy okazało się, że nawet specjaliści, którzy od lat zajmują się tematyką wody, nie mogli oprzeć się ciekawości i możliwości podejrzenia tego, co tak naprawdę dzieje się w kropli wody.

Naszym wspólnym celem jest nauczanie akwarystyki. Rozwijanie pasji u młodych ludzi, umożliwiając im stworzenia własnymi rękoma wyjątkowego podwodnego świata, który może stać się ich nowym hobby.

„Świat w kropli wody” to warsztaty dla dzieci i młodzieży, mające na celu kształcenie nowego pokolenia świadomych akwarystów oraz krzewienie dobrych praktyk. A czy może być coś ważniejszego, niż edukacja?

Warsztaty dzielą się na 2 moduły:

„Świat w kropli wody”, gdzie dzieci mają możliwość przyjrzenia się życiu w kropli wody przez mikroskop. Poznają również zagadnienia związane z chemią i parametrami wody.

„Moje pierwsze akwarium”, uczestnicy otrzymują solidny pakiet wiedzy akwarystycznej i nauczą się, jak stosować w praktyce wiedzę z pierwszego modułu, założą swoje pierwsze akwarium i zostaną akwarystami.

Na nasze warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7 do 14 lat. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych i popołudniowych, grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu i ustalenia indywidualnych terminów.

Pięknie, prawda? Zapisz się na warsztaty już dziś: https://odracentrum.org/swiat-w-kropli-wody/

TETRA – Firma stworzona dla pasjonatów akwarystyki, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Przez ponad 70 lat Tetra jest światowym liderem branży akwarystycznej. Od czasu stworzenia TetraMin – pierwszego pokarmu w płatkach, co roku wprowadza na rynek innowacyjne, skuteczne i bezpieczne produkty dla ryb akwariowych i ryb w oczkach wodnych. Tetry nie mogło zabraknąć w projekcie warsztatów, od początku edukuje i wyposaża akwarystów na całym świecie. Więcej o Tetrze na stronie: https://www.tetra.net/pl-pl

TRZMIEL jest lokalnym wrocławskim sklepem akwarystycznym. Tworzy go zespół ludzi, których łączy zamiłowanie do akwarystyki. Są wśród nich eksperci od zbiorników słodkowodnych jak i morskich. Zajmują się również oczkami wodnymi, oferując doradztwo i niezbędne akcesoria w tym zakresie. Swoją wiedzą dzielą się w sposób przystępny dla każdego, chcą, by akwarystyka była tym czym być powinna – miłym i relaksującym doświadczeniem, odskocznią od codzienności. Trzmiele działają nieprzerwanie od ponad 30 lat, możecie ich odwiedzić we Wrocławiu na ul. Rogowskiej 147 lub w internecie na https://trzmiel.com.pl/, a na deser zaprosimy Was do serwisu poradnikowego Trzmiel Radzi, https://trzmielradzi.trzmiel.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *