Poniedziałek z Przewodnikiem – zakony i klasztory w dziejach dawnego Wrocławia

Jaki związek z życiem klasztornym ma włoska kawa cappuccino? Dlaczego o pewnym wrocławskim franciszkaninie powinna usłyszeć cała Europa? Skąd się wzięli krzyżowcy z czerwoną gwiazdą?
 
Zakony w dziejach Wrocławia i Europy bardzo mocno zaznaczyły swoją obecność w różnych dziedzinach życia: religijnej, politycznej, kulturalno-artystycznej, gospodarczej oraz w urbanistyce. 
 
Prelekcja w Odra Centrum będzie okazją do omówienia wybranych przykładów wpływu zakonów i zgromadzeń zakonnych na historię i przestrzeń miasta w okresie od średniowiecza do pocz. XIX w., na tle Starego Kontynentu. 
 
Prelekcję poprowadzi Sebastian Bagiński – przewodnik miejski po Wrocławiu.
 
Zapraszamy na kolejny „Poniedziałek z Przewodnikiem” w Odra Centrum 🙂
 
 
== TUiTAM ==
Jesteśmy grupą licencjonowanych przewodników wrocławskich, sudeckich, dolnośląskich. Nasze Stowarzyszenie skupia ludzi, którzy lubią zwiedzać i swoją pasją „oglądania” chcieliby zarazić innych. Jeśli szukacie przewodnika pełnego pasji, lubiącego to, co robi, umiejącego opowiadać i przekazywać wiedzę w interesujący sposób, to koniecznie zgłoście się do nas.
 
 
== Odra Centrum ==
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W Odra Centrum podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowanie tożsamość społeczności lokalnej.
 
 
= GDZIE =
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
 
= KIEDY =
25.03.2024 r. (poniedziałek) godz. 18:00
 
 
= WSTĘP BEZPŁATNY – ZAPRASZAMY SERDECZNIE =