Świąteczne Szanty pod Mostem

“Życzenia z oddali z daleka
Kolęda żeglarska kolęda
Do brzegu bo brzeg na nią czeka
Kolęda żeglarska kolęda” (A. Korycki)

 
Nasi Drodzy Wodniacy!
 
Chcemy zaprosić wszystkich żeglarzy i lądowe szczury do spotkania się na pokładzie Odra Centrum we wspólnej kolędzie. Niebywałe to będzie spotkanie, ponieważ będą to już drugie “Szanty Pod Mostem”!
 
Kapitanem naszej muzycznej wyprawy będzie wrocławska skrzypaczka, działaczka muzyczna Ania Dębicka.
 
Worek prezentów muzycznych odpakuje gość specjalny – solowy koncert Jakuba Paluszkiewicza – barda, poety, żeglarza oraz motocyklisty! Następnie rozkołysze nas Zespół Świątecznych Szant Pod Mostem, w składzie:
 
Agnieszka Franas flet, wokal,
Ania Dębicka skrzypce wokal,
Wojtek Orawski wokal, gitara,
Wojtek Maziakowski wokal, gitara.
 
W repertuarze kolędowanie, klasyczne szanty oraz kameralne spotkanie przy stole w świetle świec.

KIEDY:
10 grudnia 2022
godz. 18.00 – 23.00

GDZIE:
Odra Centrum
Wybrzeże Słowackiego 5B
(tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

CENA:
Bilety w przedsprzedaży w listopadzie i grudniu 40 zł
Bilety w dniu koncertu 55zł

 

BILETY:

[add_single_eventon id=”7872″ ev_uxval=”1″ etc_override=”yes”]

Jeżeli dokonałeś i opłaciłeś zamówienie, zostałeś dodany do naszej listy Gości. Będzie ona sprawdzana przy wejściu na koncert. Żadne inne potwierdzenie nie jest wymagane.

 

 

O ARTYSTACH:

Anna „Emolka” Dębicka

Skrzypaczka sesyjna, wrocławianka z wyboru i fascynacji miastem. Od wielu lat znana i słuchana w „Krainie Łagdodności”, na stałe współpracuje z zespołami „Do Góry Dnem”, „A gdyby Tak”, „Irish Jam”, z Jadwigą Tomczyńską oraz akrobatyczno-artystyczną grupą „Enigma Art”. W kręgu muzyki żeglarskiej zaangażowana była we współpracę z min. zespołem Róża Wiatrów, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, z Waldemarem Mieczkowskim. Współzałożycielka zespołu „Znienacka Projekt”, „Jan i Klan” i „Irish Jam”. Charakterystyczne brzmienie skrzypiec Ani można usłyszeć między innymi na ostatniej płycie Willas Wioletty, „Znienacka Projekt”, „SCOB”, „A gdyby Tak”, Zbyszka Stefańskiego, „Orkiestry Samanta” czy w kompozycjach Pawła Pudło. Oprócz dźwięków, które wydobywa ze swego instrumentu, od kilku lat można ją też usłyszeć śpiewającą, min. w projekcie „Satin Voices”. Prywatnie Anię „Emolkę” można spotkać pod żaglami, albo w górach. Projekt z Arkiem Wlizło jest efektem wzajemnego szacunku do twórczości scenicznej a także wspólnych zainteresowań. 
 
https://youtu.be/o4RV7gPUxiU 
https://www.youtube.com/watch?v=GuSXi8Gecbg 

 

Jakub Paluszkiewicz:
Muzyką przeróżną zafascynowany od wielu lat. A szczególnie od momentu, gdy nauczył się słuchać jej świadomie i odnajdywać w niej Ważne Sprawy. 
W różnych konstelacjach przyjacielsko-muzycznych grał muzykę pop, bluesa, ożywczy funk, piosenkę kabaretową i poetycką, by dojść do etapu spokojnych, nostalgicznych, a czasem intymnych ballad. 

Przez ostatnie lata skupia się właśnie na solowych występach, prezentując autorski repertuar w ascetycznych aranżacjach – śpiewając, akompaniując sobie na gitarze akustycznej, dodając czasem kilka dźwięków harmonijki czy perkusyjnych impulsów. 
Z racji drugiej życiowej pasji – czyli szeroko rozumianej miłości do morza, w części piosenek dotyka tematów wodniackich. Ale traktuje to jako pretekst i punkt wyjścia do uniwersalnych rozważań o człowieku – jego potrzebach, pragnieniach, kawałkach szczęścia i momentach zwątpienia. 

Jakuba najczęściej można spotkać na festiwalach szantowych i okołoszantowych. Jego piosenka „Na oceanie marzeń” została nagrodzona prestiżową nagrodą im. Moniki Szwai – za najlepszą premierę festiwalu Shanties 2019.

Nagrodzony utwór:
Jakub Paluszkiewicz „Na oceanie marzeń” 

 

Inne piosenki: 
https://www.youtube.com/watch?v=rf2QAKLpRjc 
https://www.youtube.com/watch?v=gWiNQkxqksE