“Życzenia z oddali z daleka
Kolęda żeglarska kolęda
Do brzegu bo brzeg na nią czeka
Kolęda żeglarska kolęda” (A. Korycki)
KIEDY:
10 grudnia 2022
godz. 18.00 – 23.00
GDZIE:
Odra Centrum
Wybrzeże Słowackiego 5B
CENA:
BILETY:
[add_single_eventon id=”7872″ ev_uxval=”1″ etc_override=”yes”]Jeżeli dokonałeś i opłaciłeś zamówienie, zostałeś dodany do naszej listy Gości. Będzie ona sprawdzana przy wejściu na koncert. Żadne inne potwierdzenie nie jest wymagane.
O ARTYSTACH:
Anna „Emolka” Dębicka
Skrzypaczka sesyjna, wrocławianka z wyboru i fascynacji miastem. Od wielu lat znana i słuchana w „Krainie Łagdodności”, na stałe współpracuje z zespołami „Do Góry Dnem”, „A gdyby Tak”, „Irish Jam”, z Jadwigą Tomczyńską oraz akrobatyczno-artystyczną grupą „Enigma Art”. W kręgu muzyki żeglarskiej zaangażowana była we współpracę z min. zespołem Róża Wiatrów, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, z Waldemarem Mieczkowskim. Współzałożycielka zespołu „Znienacka Projekt”, „Jan i Klan” i „Irish Jam”. Charakterystyczne brzmienie skrzypiec Ani można usłyszeć między innymi na ostatniej płycie Willas Wioletty, „Znienacka Projekt”, „SCOB”, „A gdyby Tak”, Zbyszka Stefańskiego, „Orkiestry Samanta” czy w kompozycjach Pawła Pudło. Oprócz dźwięków, które wydobywa ze swego instrumentu, od kilku lat można ją też usłyszeć śpiewającą, min. w projekcie „Satin Voices”. Prywatnie Anię „Emolkę” można spotkać pod żaglami, albo w górach. Projekt z Arkiem Wlizło jest efektem wzajemnego szacunku do twórczości scenicznej a także wspólnych zainteresowań.
https://youtu.be/o4RV7gPUxiU
https://www.youtube.com/watch?v=GuSXi8Gecbg
Jakub Paluszkiewicz:
Muzyką przeróżną zafascynowany od wielu lat. A szczególnie od momentu, gdy nauczył się słuchać jej świadomie i odnajdywać w niej Ważne Sprawy.
W różnych konstelacjach przyjacielsko-muzycznych grał muzykę pop, bluesa, ożywczy funk, piosenkę kabaretową i poetycką, by dojść do etapu spokojnych, nostalgicznych, a czasem intymnych ballad.
Przez ostatnie lata skupia się właśnie na solowych występach, prezentując autorski repertuar w ascetycznych aranżacjach – śpiewając, akompaniując sobie na gitarze akustycznej, dodając czasem kilka dźwięków harmonijki czy perkusyjnych impulsów.
Z racji drugiej życiowej pasji – czyli szeroko rozumianej miłości do morza, w części piosenek dotyka tematów wodniackich. Ale traktuje to jako pretekst i punkt wyjścia do uniwersalnych rozważań o człowieku – jego potrzebach, pragnieniach, kawałkach szczęścia i momentach zwątpienia.
Jakuba najczęściej można spotkać na festiwalach szantowych i okołoszantowych. Jego piosenka „Na oceanie marzeń” została nagrodzona prestiżową nagrodą im. Moniki Szwai – za najlepszą premierę festiwalu Shanties 2019.
Nagrodzony utwór:
Jakub Paluszkiewicz „Na oceanie marzeń”
Inne piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=rf2QAKLpRjc
https://www.youtube.com/watch?v=gWiNQkxqksE