Sprzątamy Rzeki Wrocławia

Posprzątajmy razem Odrę i Oławę. Z lądu, wody i powietrza!

 
To kolejna edycja naszej akcji Sprzątamy Rzeki Wrocławia, razem, wspólnie, dla naszych pięknych rzek.
 
Chcesz popływać za darmo kajakiem i zrobić coś fajnego? Wpadnij w sobotę do Odra Centrum. Pożyczymy Ci kajak, chwytaki, worki i rękawiczki – posprzątasz trochę rzekę i spędzisz miło dzień na łonie natury.
 
TERMINY i GODZINY
11.09.2021 r. (sobota) godz. 10:00-14:00
25.09.2021 r. (sobota) godz. 10:00-14:00
 
MIEJSCE
Odra Centrum (obok Mostu Grunwaldzkiego wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B)
 
TEREN DO SPRZĄTANIA
Rzeka Odra i Oława. Najwięcej śmieci gromadzi się w zaroślach i szuwarach przy brzegu. Dlatego kajak jest najlepszy do sprzątania. Śmieci odbierzemy w Odra Centrum gdy wrócisz.
 
SPRZĄTAMY TEŻ Z BRZEGU
Jeśli nie chcesz pływać kajakiem damy Ci chwytaki, worki i rękawiczki. Możesz posprzątać nadrzeczne wały i zarośla (oj tam to się dzieje!)
 
PLAN AKCJI
10.00 – zbiórka i odprawa
10.30-12.30 – sprzątamy nasze piękne rzeki
13:00-14:00 – zwiedzanie Odra Centrum
14.00 – zdjęcie grupowe, zabawa, chill, sobota z poczuciem dobrze spędzonego czasu!
 
WSPARCIE i WSPÓŁPRACA
Wodniacy, firmy, organizacje – jeśli chcecie włączyć się do akcji, użyczyć sprzętu, przyprowadzić swoich pracowników skontaktujcie się z nami:
tel. 512 40 60 70
 
iODRA – to Punkt Odrzańskiej Informacji Turystycznej prowadzony w Odra Centrum jako odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Bardzo zależy nam aby działalność iODRA realizowana była wg nowoczesnych wzorców w których mieszkańcy traktowani są na równi z turystami razem budując siłę i rozpoznawalność miasta.

W ramach wieloletniego funkcjonowania fundacji OnWater.pl stwierdziliśmy potrzebę aktywnego i kreatywnego działania na rzecz propagowania walorów turystycznych rzeki Odry we Wrocławia których celem jest stworzenie nowej ikony turystycznej Wrocławia jaką jest rzeka Odra. Analiza historyczna trendów turystycznych w obrębie Europy oraz świecie wskazuje, że aglomeracje miejskie wielkości Wrocławia w ostatnich latach decydują się przeformatować przekaz medialny oraz kulturowy dla społeczności lokalnej oraz turystów. Tego typu działania mają na celu zrównoważony rozwój miasta w kontekście rozwoju turystyki w dużych aglomeracjach. W naszej ocenie niezbędne jest prowadzenie działań komplementarnych które w sposób symetryczny zapewnią równorzędny dostęp do zasobów turystycznych rzeki Odry dla mieszkańców Wrocławia oraz turystów.

Śledząc trendy oraz zjawiska socjologiczno – społeczne jakie występują w innych miastach Europy takich jak Barcelona, Paryż, Wenecja, Rzym stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba budowania więzi społeczności lokalnej z miastem w oparciu o działania prośrodowiskowe.
 
W naszej ocenie tego typu działania zrealizowane w niniejszym projekcie stanowią dobry wkład dla wykształcenia wśród mieszkańców oraz turystów odruchów poszanowania środowiska naturalnego w życiu codziennym oraz podczas zwiedzania turystycznego.
 
Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *