Sprzątamy Rzeki Wrocławia – Jesień 2022

Posprzątajmy razem nasze piękne rzeki. Z lądu, wody i powietrza. Po sezonie letnim w szuwarach, na brzegach i wałach zostało dużo śmieci, czas je posprzątać przed zimą.

Teraz rzeki wymagają szczególnej troski i naszego szacunku. Liczymy na Waszą pomoc, bo rzeki to nasza wspólna sprawa. Razem zróbmy pięknie!

To już 14-ta edycja naszej akcji Sprzątamy Rzeki Wrocławia, która trwa od lat. Oj dużo było tych śmieci ale zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc.
http://onwater.pl/sprzatanie-rzek-wroclawia/
 
PLAN DZIAŁANIA
Przyjdźcie do Odra Centrum w sobotę 15.10.2022 w godz. 10:00-15:00
Damy Wam worki, rękawiczki, chwytaki i skierujemy w odpowiednie miejsca
Jeśli pogoda dopisze pożyczymy Wam kajak, bo sprzątanie z wody jest bardzo skuteczne
Po powrocie do Odra Centrum będziecie naszymi gośćmi honorowym – poczęstujemy Was pyszną kawą lub herbatą w naszej urokliwej kawiarni. Dzieci dostaną lody! Oczywiście za darmo 🙂
 
DODATKOWA POMOC ORGANIZACJI
Jeśli reprezentujecie organizacje społeczne, firmy, rady osiedla, fundacje, czy instytucje i chcecie włączyć się w sprzątanie skontaktujcie się z nami.
Rzeka to nasza wspólna sprawa, sprzątanie to ogromna akcja logistyczna, każda pomoc się przyda. Piszcie na adres: biuro@onwater.pl
 
SPRZATAMY RZEKI WROCŁAWIA
Od lat organizuje je Fundacja OnWater.pl z Wrocławia, która zbudowała również Odra Centrum. To działanie terenowe polegające na połączeniu edukacji (szkolenie na temat zanieczyszczenia rzek i konsekwencji z tym związanych) wraz z aktywnością polegającą na oczyszczaniu nabrzeży rzek Wrocławia. Ideą projektu jest połączenie edukacji z działaniami praktycznymi, aby rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców Wrocławia, w szczególności młodzieży oraz umożliwić wypracowanie i utrwalenie odpowiednich zachowań i nawyków w zakresie ochrony przyrody. Bardzo ważnym jest aby w wyniku przeprowadzonych działań wzmacniać morale uczestników, poprzez skoncentrowanie uwagi młodzieży nie tylko na samym problemie zanieczyszczenia środowiska rzek, ale zdecydowanie bardziej, na pozytywnym i konstruktywnym poszukiwaniu rozwiązań tych problemów, we współpracy z różnymi organizacjami i instytucjami.
http://onwater.pl/sprzatanie-rzek-wroclawia/
 
IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MIASTO-WODA-JAKOŚĆ ŻYCIA
Interesują Cię kwestie związane ze środowiskiem wodnym, jej gospodarowaniem bądź ochroną? Już 17-18 października we Wrocławiu będzie miał miejsce IV Międzynarodowy Kongres Miasto – Woda – Jakość życia. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej wyzwaniom i rozwiązaniom z zakresu relacji pomiędzy miastem i środowiskiem wodnym a jakością życia mieszkańców. Celem Kongresu jest edukacja i poprawa świadomości społeczeństwa w zakresie ekologii i zachowań zgodnych ze środowiskiem. Równorzędną sprawą jest integracja działań przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz firm w zakresie zarządzania i oczyszczania wody.
https://watercity.com.pl/
https://oees.pl/
 
KIEDY SPRZĄTAMY
15.10.2022 (sobota) godz. 10:00-15:00
 
Razem zadbajmy o nasze piękne rzeki!