Miejsce Otwarte – koncert dziękczynny Śpiewaczej Bandy

22 grudnia, o 19:00 wspólnie ze Śpiewaczką Bandą z Wrocławia będziemy świętować początek nowej pięknej przygody “Miejsca Otwartego” – bezpiecznej przestrzeni wsparcia i integracji każdej osoby w potrzebie!   

Śpiewacza Banda z Wrocławia to zespół łączący miłośników muzyki etnicznej z całego świata, który powstał na warsztatach wokalnych prowadzących przez Danę Vynnytską, ukraińską kompozytorkę, pianistkę oraz wokalistkę zespołów Dagadana i Babooshki.   

Wystąpi z zespołem:   
Wojtek Buliński – perkusja   
Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn, hulusy   
Ion Virlan – kontrabas   
Dana Vynnytska – instrumenty klawiszowe  

Z ciekawostek, na koncercie zostanie światowa premiera 3 Muzycznej Pocztówki z Wroclawiu. Skomponowana do wierszu wrocławskiej poetki Hanny Janczak .
 
Po koncercie zapraszamy na mały poczęstunek I wspólne śpiewanie kolęd. 

KIEDY
22.12.2022, godzina 19:00

GDZIE
Odra Centrum,
Wybrzeże J. Słowackiego 5B
(tuż przy Moście Grunwaldzkim)


MIEJSCE OTWARTE
Bezpieczna przestrzeń wsparcia i integracji, centrum spotkań mieszkanek i mieszkańców Wrocławia: osób z doświadczeniem uchodźczym, migrantek, członków społeczności lokalnej. Miejsce Otwarte oferuje m.in. bezpłatne doradztwo i konsultacje prawne, socjalne, psychologiczne, natychmiastową pomoc w doświadczeniu przemocy, przyjazną przestrzeń zabawy dzieci. W centrum organizujemy aktywności: warsztaty, zajęcia językowe, grupy wsparcia. Miejsce Otwarte powstało z inicjatywy UNHCR, the UN Refugee Agency, Danish Refugee Council, przy wsparciu Nomada Stowarzyszenie, Kalejdoskop Kultur, Matki na granicę, Centrum Praw Kobiet – Oddział we Wrocławiu.