MAŁA RETENCJA – DUŻE KORZYŚCI – nauka z iODRA

Odra Centrum i Fundacja OnWater.pl wraz z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju we Wrocławiu organizuje cykl zajęć o wodzie deszczowej dla klas ze szkół podstawowych pod hasłem MAŁA RETENCJA – DUŻE KORZYŚCI.

 
Podczas wizyty w Odra Centrum klasa poprzez aktywną edukację (wykłady, warsztaty, doświadczenia) zobaczą rolę wody deszczowej w naszym życiu oraz poznają dobre praktyki wykorzystania wody deszczowej. Zaplanowane zajęcia zostaną przeprowadzone w niecodzienny sposób, poza wykładami będzie dużo eksperymentów oraz zabaw.
Każdy uczeń stworzy swój własny ogród hydroponiczny zasilany deszczówką, który zabierze do domu!
 
GDZIE
Odra Centrum, Wrocław, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
KIEDY
– 30.09.2021 (czwartek)
– 01.10.2021 (piątek)
– 30.11.2021 (wtorek)
– 01.12.2021 (środa)
W godzinach 9:00-12:00
 
KAŻDA KLASA WEŹMIE CZYNNY UDZIAŁ W WARSZTATACH:
– Retencja w mieście
– Co zrobić z deszczówką? Warsztaty z hydroponiki
– Dobre praktyki oszczędzania wody deszczowej
-Warsztaty o…myciu 🙂
Podczas wydarzenia przewidziany jest zdrowy poczęstunek 🙂
 
ODRA CENTRUM
Miejsce spotkań na wodzie. Jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej.
https://odracentrum.org/grupy-zorganizowane
 
REZERWACJA TERMINU DLA KLASY
O zakwalifikowaniu klasy decyduje kolejność zgłoszeń. W tytule e-mail prosimy wpisać „MAŁA RETENCJA, nazwa szkoły, klasa”. Natomiast w treści maila ilość uczniów i preferowaną datę.
 
ADRES DO REZERWACJI TERMINU DLA KLASY
michalina@onwater.pl
 
iODRA – to Punkt Odrzańskiej Informacji Turystycznej prowadzony w ODRA CENTRUM jako odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Bardzo zależy nam aby działalność iODRA realizowana była wg nowoczesnych wzorców w których mieszkańcy traktowani są na równi z turystami razem budując siłę i rozpoznawalność miasta.
W ramach wieloletniego funkcjonowania fundacji OnWater.pl stwierdziliśmy potrzebę aktywnego i kreatywnego działania na rzecz propagowania walorów turystycznych rzeki Odry we Wrocławia których celem jest stworzenie nowej ikony turystycznej Wrocławia jaką jest rzeka Odra. Analiza historyczna trendów turystycznych w obrębie Europy oraz świecie wskazuje, że aglomeracje miejskie wielkości Wrocławia w ostatnich latach decydują się przeformatować przekaz medialny oraz kulturowy dla społeczności lokalnej oraz turystów. Tego typu działania mają na celu zrównoważony rozwój miasta w kontekście rozwoju turystyki w dużych aglomeracjach. W naszej ocenie niezbędne jest prowadzenie działań komplementarnych które w sposób symetryczny zapewnią równorzędny dostęp do zasobów turystycznych rzeki Odry dla mieszkańców Wrocławia oraz turystów.
Śledząc trendy oraz zjawiska socjologiczno – społeczne jakie występują w innych miastach Europy takich jak Barcelona, Paryż, Wenecja, Rzym stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba budowania więzi społeczności lokalnej z miastem w oparciu o działania prośrodowiskowe.
W naszej ocenie tego typu działania zrealizowane w niniejszym projekcie stanowią dobry wkład dla wykształcenia wśród mieszkańców oraz turystów odruchów poszanowania środowiska naturalnego w życiu codziennym oraz podczas zwiedzania turystycznego.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *