Dzień Życzliwości w Odra Centrum

 

Serdecznie zapraszamy, szczególnie rodziców z dziećmi oraz wszystkich wielbicieli rysunków Andrzeja Tylkowskiego.

 
21 listopada 2021 r. w godzinach 15.00–17.00 zapraszamy na pokład Odra Centrum wszystkich, którzy chcą poznać wrocławskiego artystę Andrzeja Tylkowskiego, od wielu lat tworzącego oprawę graficzną DNIA ŻYCZLIWOŚCI – akcji organizowanej przez Miasto Wrocław https://www.facebook.com/dzienzyczliwosci
 
Wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, że Andrzej Tylkowski bardzo rzadko udziela wywiadów. W Dniu Życzliwości będzie można poznać artystę osobiście. Przygotowaliśmy również kilka atrakcji. Będzie można kupić kultowy kalendarz na rok 2022 r. z limitowanej edycji (www.ilustris.pl/kalendarze,2,6775) oraz wziąć udział w lekcji rysunku prowadzonej przez artystę.
 
== O ANDRZEJU TYLKOWSKIM ==
Rysowanie odradzała Andrzejowi już pani w przedszkolu, bo wychodził za linię. Nadal wychodząc za linię, narysował sobie wydawnictwo Ilustris, prowadzone przez jego żonę, które sprzedaje ich rysunki na kartkach pocztowych i kalendarzach. Od wielu lat współpracuje przy miejskich projektach Wrocławia. Wrocław traktuje wychodzenie za linię dość życzliwie. Wychodzenie za linię wychodzi mu na dobre. Chyba będzie to robił nadal…
Więcej informacji o Andrzeju Tylkowskim:
https://www.facebook.com/AndrzejTylkowskiRysunki/
Kultowe rysunki Andrzeja Tylkowskiego: http://tylkowski.pl/portfolio.html
 
== DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 21 LISTOPADA ==
Idea Światowego Dnia Życzliwości narodziła się zupełnie niedawno – w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Wrocław jako jedno z pierwszych miast w Polsce zaczął to święto obchodzić. Nic w tym dziwnego, bo nasze miasto znane jest z pozytywnej atmosfery, przyjaznych, życzliwych i uśmiechniętych mieszkańców. Pierwsze obchody Dnia Życzliwości odbyły się we Wrocławiu 21 listopada 2006 roku pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”. Dziś, po 15 latach, można śmiało powiedzieć, że trudno sobie wyobrazić listopad w naszym mieście bez tego radosnego święta.
https://www.facebook.com/dzienzyczliwosci/
 
== PLAN WYDARZENIA ==
15.00–15.30 – wywiad i spotkanie z Andrzejem Tylkowskim.
15.30–16.30 – unikalne warsztaty rysunku na żywo na cyfrowym flipcharcie prowadzone przez artystę, w których może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia.
16.30–17.00 – wspólne rysowanie artysty i publiczności oraz stworzenie oficjalnej pocztówki Odra Centrum. Pocztówka zostanie wydrukowana w czasie wydarzenia i wręczona uczestnikom spotkania.
 
== MIEJSCE ==
Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Gminą Wrocław w ramach prowadzonego w ODRA Centrum Punktu Informacji Turystycznej iODRA.
 
Link do wydarzenia na Facebooku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *