Dzień Otwarty dla Nauczycieli – zapraszamy na kawę!

Zapraszamy Was Nauczyciele na Dzień Otwarty, podczas którego zobaczycie na własne oczy nasze kreatywne warsztaty i poczęstujemy Was pyszną kawą w naszej uroczej kawiarni. Zanim przyprowadzicie swoją klasę sami przetestujecie warsztaty i spędzicie miłe popołudnie w wyjątkowym miejscu.

 
Odra Centrum to nowa atrakcja na mapie Wrocławia! Jedyne tego typu centrum edukacyjne w Europie, ciekawa lokalizacja, pływający statek, klimatyczna kawiarenka, kreatywne warsztaty i to COŚ!
 
Zaczynamy o 17:30 abyście mogli zdążyć po pracy i jeśli macie własne dzieci zabierzcie je koniecznie ze sobą. One też spędzą fantastyczny czas i również ocenią nasze warsztaty!
Nasza propozycja dla szkół jest bardzo bogata i zawiera wiele kreatywnych warsztatów:
https://odracentrum.org/grupy-zorganizowane/
 
KIEDY
12.01.2023 (czwartek) od 17:30
 
GDZIE
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
Nie jest wymagana rejestracja – zapraszamy!
 
ZALETY ODRA CENTRUM 
– realizacja podstawy programowej
– wyjątkowa atrakcja – statek!
– możliwość przyjęcia jednocześnie 50-60 dzieci
– możliwość negocjacji ceny i programu
– w sezonie możliwy rejs motorówką lub spływ kajakowy
– poczęstunek lub katering w naszej urokliwej kawiarni
– dla opiekunów aromatyczna kawa gratis
– zapierający dech w piersiach widok na Odrę
– klimatyczny, wodniacki wystrój
– masa dodatkowych atrakcji dla gości
– urocza kawiarnia
– 400m2 i kilka odmiennych sal
– bezpośredni kontakt z przyrodą
– pasja i zaangażowanie ekipy
– TO COŚ!
 
 
WARSZTATY W ODRA CENTRUM
 
ŚWIAT W KROPLI WODY
Niezwykła podróż do mikroświata, który istnieje tuż obok nas. To co niewidoczne na co dzień, odkryjesz razem z nami! Dzięki mikroskopom, profesjonalnie przygotowanym preparatom oraz pełnym pasji prowadzącym, zaprzyjaźnisz się z rozwielitkami i artemiami. Poznasz świat w kropli wody!
https://odracentrum.org/swiat-w-kropli-wody/
 
POZNAJ RZEKĘ W ODRA CENTRUM
Ciekawa wyprawa edukacyjna, podczas której poznasz znaczenie rzeki dla miasta, ekosystemu i Ciebie osobiście (tak, Ciebie!).To podróż przez zakamarki Odra Centrum, masa ciekawostek i dużo nowoczesnych technologii. Odpowiedzi na wszystkie pytania – nawet te najdziwniejsze, obiecujemy! Dlaczego potrzebujemy rzeki? Jak ją chronić? Jakie znaczenie ma woda i jak możemy bez wysiłku oszczędzać ją w domu? Jak rzeka stworzyła miasto? Jak wygląda obecnie żegluga? Jak oszczędzać energię i dlaczego jest to tak ważne zwłaszcza w obliczu Kryzysu Klimatycznego?
https://odracentrum.org/poznaj-rzeke-w-odra-centrum/
 
MAŁA SZKUTNIA
Budowa łódek z naturalnych materiałów, poznanie tajnik szkutnictwa, oraz bogatej historii żeglugi śródlądowej. To zapoznanie się z prawem Archimedesa, balansem i środkiem ciężkości. Do tego fantastyczne łódki zabieracie do domu 🙂
https://odracentrum.org/warsztat-mala-szkutnia/
 
WYPRAWA EKOLOGICZNA
Wyprawa brzegiem Odry i Oławy, to okazja do omówienia zjawiska przyrodniczych dookoła rzeki oraz zwierząt zamieszkujących ten niezwykły ekosystem (Kaczka Maryla, Czapla Agata, Bób Bolesław). W trakcie wyprawy możemy również posprzątać śmieci (chwytaki, worki, rękawiczki), jednocześnie analizując problem nadmiaru odpadów i idei ZERO WASTE. To połączenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, edukacji i świetnej zabawy!
https://odracentrum.org/grupy-zorganizowane/
 
AKADEMIA WĘZŁÓW
Co to jest węzeł i czym różni się od supła? Jaki splot pozwoli nam połączyć dwie liny, a jaki powiesić huśtawkę na drzewie? Co łączy wilka morskiego z taternikiem? Akademia Węzłów to jeden z flagowych projektów, który realizujemy od lat, ucząc tworzenia węzłów przydatnych nie tylko na wodzie.
https://odracentrum.org/warsztat-strona/
 
HYDROPONIKA
Czego roślinom potrzeba bardziej – ziemi czy wody? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy na warsztaty z hydroponiki! Poznasz tajniki pielęgnacji i doboru roślin w uprawie wodnej. Zyskasz kilka pomysłów na ponowne wykorzystanie zalegających w domu
przedmiotów. Dowiesz się, jak zostać eko-bohaterem i dbać o środowisko we własnym domu. Przygotujesz własną uprawę hydroponiczną, którą po zajęciach zabierzesz ze sobą.
https://odracentrum.org/warsztat-hydroponika/
 
Druk 3D
Warsztaty to cykl zajęć stacjonarnych lub zdalnych mających na celu rozwój umiejętności dzieci, takie jak krytyczne myślenie, zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów oraz kreatywne myślenie.
https://odracentrum.org/warsztat-druk-3d/
 
TIE-DYE
Czy wiesz, że tie-dye wbrew pozorom nie powstał w USA? I chociaż barwne koszulki z fantastycznymi wzorami kojarzone są z kultura hipisów, zostały wymyślone o wiele wcześniej. O historii wyjątkowej techniki barwienia tkanin dowiesz się podczas warsztatów, na których będziesz miał też okazję stworzyć własny wzór i zabrać go ze sobą do domu!
https://odracentrum.org/warsztat-tie-dye/