Debata „Do czego potrzebna nam Odra?”

 

ZOBACZ TRANSMISJĘ ONLINE:

 
 
 Zapraszamy na wyjątkową debatę „Do czego potrzebna nam Odra?”. Wspólnie z wrocławskimi organizacjami, przedstawicielami instytucji, NGO, wodniakami, przedsiębiorcami, aktywistami, miłośnikami naszej pięknej rzeki i mieszkańcami Wrocławia spotkamy się właśnie na Odrze aby porozmawiać.
 
💦 Debata pozwoli zastanowić się nad tym, czy Odra jest wrocławianom potrzebna jako szlak komunikacyjny – a może wyłącznie jako enklawa przyrodnicza?  Powinniśmy skupić się na pielęgnowaniu jej znaczenia historycznego czy inwestować w jej rozwój? Czy w jej wykorzystaniu lepiej postawić na biznes czy na ekoturystykę? 
 
💦 Każdy będzie mógł wnieść swój wkład w dyskusję na te ważne tematy. Zapraszamy wszystkie środowiska i wszystkich, którym na sercu leży dobro Odry.
 
💦 DNI ODRY 2024 💦
Debata odbywa się w ramach „Dni Odry 2024”, które mają pokazać, że można – a nawet trzeba – korzystać z tego, co oferuje miastu położenie nad rzeką. Ma także uwrażliwiać wrocławian na problemy środowiska naturalnego. To wydarzenie odbywające się na najpiękniejszych nadodrzańskich terenach promuje Odrę i przylegające do niej tereny jako miejsc wspólne, dostępne dla mieszkańców, stwarzające bogate możliwości spędzania czasu w mieście. Pełny program:
 
💦 Odra Centrum 💦
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W Odra Centrum podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowanie tożsamość odrzańskiej.
 
💦 GDZIE 💦
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)
 
💦 KIEDY 💦
23 maja (czwartek) godz. 17:00-19:00
 
💦 WSTĘP JEST WOLNY – NIE JEST WYMAGANA REJESTRACJA 💦