Better People, Better Future | PanPablo x Patagonia x Odra Centrum

Wyobraź sobie świat, w którym ludzie działają razem, pomagają sobie, wymieniają się wiedzą i doświadczeniami. Żyją tu i teraz a jednocześnie myślą o przyszłości swojej i innych.

Cykl spotkań Better People, Better Future jest okazją, aby taki świat już tworzyć!

Zapraszamy na trzy spotkania z pro-ekologiczną marką Patagonia i wyjątkowymi gośćmi, które odbędą się w pływającym ośrodku kulturalnym Odra Centrum we Wrocławiu.

Na pokładzie ekipa sklepu PanPablo, eksperci od ekologii, znani twórcy internetowi, a nawet muzycy. Wspólnie będziemy oglądać filmy dokumentalne wyprodukowane przez Patagonię, dyskutować, nawiązywać relacje, łączyć się w kolektywy i uczyć się jak wpływać na wspólne przestrzenie.

Sprawdź szczegóły i spotkaj się z nami:

14/10 start 18:30 Better People, Better Power.
– Projekcja filmu “We The Power”, reż David Garrett Byars
– Dyskusja: Ile możemy jako jednostka, a gdzie potrzebny jest zbiorowy nacisk na klimatyczną rzeczywistość? Czyli o wspólnym poszukiwaniu niezależnych źródeł energii.
Moderatorka: Anna Pięta @hello_pieta, podcasterka (Muda Talks), specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej mody.
Goście:
– Kasia Gandor, @kasiagandor, autorka kanału popularno-naukowego na Youtube
– Szymon Bujalski, @dziennikarzdlaklimatu, autor bloga „Dziennikarz dla klimatu”, współpracownik Gazety Wyborczej oraz portali Nauka o Klimacie i Ziemia na Rozdrożu.
– Krzysztof Rzyman, @krzysiekrzyman, autor Zielonego Podcastu, właściciel dwóch kawiarni STOR, które w swoje DNA mają wpisane ideę less-waste. Współautor książki “Less Waste Polska”, członek Partii Zieloni.

28/10 start 18:30 Better People, Better Life.
– Projekcja filmu “Fish People”, reż Keith Malloy
– Spotkanie on-line z Martyną Skurą, @lifein20kg, instruktorka nurkowania, autorka książki „Podróże na własnej skórze”
– Koncert i spotkanie z Marceliną, artystką, a prywatnie propagatorką lifestylowego trybu życia w zgodzie z naturą

4/11 start 18:30, Better People, Better Planet
– Warsztat “Świat w kropli wody”
Limit 10 osób
Koszt 60 zł/ osobę
Zapisy: zapisy@onwater.pl
– Praca z kroplą pod mikroskopem, świat jaki kryje kropla wody
– Przygotowanie żywych preparatów do oglądania kropli wody pod mikroskopem
– Chemia wody – co to jest i jakie daje nam informacje?
Prowadzący: Marek Żołna
– Spotkanie z Jackiem Jerzmańskim, dyrektorem wrocławskiego Odrarium
– Projekcja filmu “Artifishal”, reż. Josh “Bones” Murphy
____________________________________________
Organizatorzy:

PanPablo
PanPablo to multibrandowy sklep online (ze sklepem stacjonarnym we Wrocławiu), który od blisko 10 lat odpowiada na potrzeby świadomych ludzi. Dba o jakościową selekcję produktów (buty, odzież i akcesoria), buduje doświadczenia i bliskie relacje z klientami. Obecnie stara się wprowadzać ulepszenia, które zmieniają firmę na bardziej zrównoważoną, aby wszystkie działania i decyzje miały pozytywny wpływ na pracowników, klientów, dostawców, społeczność i środowisko.

Patagonia
Patagonia to proekologiczna firma, która produkuje odzież i akcesoria do sportów outdoorowych – koncentruje się na tych sportach, dzięki którym można poczuć ten magiczny moment połączenia się z naturą. Bez silników i błysku fleszy. Misją Patagonia jest praca na rzecz ochrony środowiska, którą realizują na przeróżne sposoby (m.in. programy edukacyjne czy produkcja filmów dokumentalnych). Patagonia zapewnia: „Naszym interesem jest uratować planetę”.

Odra Centrum
Odra Centrum jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *