Odra Centrum – ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez fundację OnWater.pl

Zapraszamy klasy, przedszkola, grupy dorosłych, firmy lub grupy turystyczne na warsztaty edukacyjne w Odra Centrum. Zapraszamy wszystkie grupy wiekowe!
 

RETENCJA i OSZCZEDZANIE WODY

Na warsztatach edukacyjnych dowiecie się jak zatrzymać wodę opadową, sposoby jej retencjonowania (zatrzymywania) a na końcu wspólnie wykonamy modelowy ogród, który możecie zabrać do swojej szkoły, przedszkola czy firmy i dalej cieszyć się jego wzrostem!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 

POZNAJ RZEKĘ

W ODRA CENTRUM

Wyprawa edukacyjna, podczas której poznasz znaczenie rzeki dla miasta, ekosystemu i Ciebie osobiście. Podróż przez zakamarki Odra Centrum, masa ciekawostek i dużo nowoczesnych technologii. Dyskusja i odpowiedzi na pytania – nawet te najdziwniejsze!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 

MAŁA SZKUTNIA

Dowiedz się czym jest balans, wyporność, prawo Archimedesa. A przede wszystkim zdobądź praktyczną wiedzę, budując unikatową łódkę, którą zabierzesz do domu!…

dowiedz się WIĘCEJ
 

HYDROPONIKA

Warsztat idealny zarówno dla młodych adeptów sadzonek, jak i dorosłych, zainteresowanych bezglebowymi uprawami roślin. Zobacz, jak wyglądają nasze hydroponiczne uprawy, a następnie stwórz własną sadzonkę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 

AKADEMIA WĘZŁÓW

Co to jest węzeł i czym różni się od supła? Jaki splot pozwoli nam połączyć dwie liny, a jaki powiesić huśtawkę na drzewie? Wiązanie węzłów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla żeglarzy…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 

TIE DYE

Tie-Dye jest świetną zabawą, rozwijającą wyobraźnię i kreatywność, przy której nabywamy wiedzę nie tylko o mieszaniu kolorów, ale też o tym jak zwinięcie tkaniny wpływa na wzór, który uzyskamy…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 

WYPRAWA EKOLOGICZNA
i sprzątanie rzeki

Wybierz się na wyprawę brzegiem Oławy i Odry. Dowiedz się więcej o zjawiskach wokół rzek, zwierzętach zamieszkujących ten wyjątkowy ekoststem, jak dbać o rzekę i czego nie robić nad jej brzegami. W trakcie spaceru możemy posprzątać śmieci, równocześnie analizując problem odpadów i recyklingu. To połączenie aktywności na świeżym powietrzu, edukacji i świetnej zabawy!

ZAMÓW

GRUPY ZORGANIZOWANE:

SZCZEGÓŁY

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:

tel. 512 40 60 60 
e-mail: zapisy@onwater.pl