ZERO WASTE w Odra Centrum – Czy szkło artystyczne może być ZERO WASTE?

Odra Centrum oraz Związek Artystów Szkła zapraszają na pierwsze z serii spotkań ZERO WASTE w Odra Centrum

W niedzielę 6 lutego spotkamy się na pokładzie w celu dyskusji oraz odpowiedzenia sobie na pytanie:
Czy szkło artystyczne może być ZERO WASTE?
 
== ZERO WASTE ==
To sposób myślenia, styl życia, wizja i postawa etyczna. To szacunek dla zasobów Ziemi, ale też ekonomia. Opiera się na zasadach: wykorzystuj ponownie, naprawiaj, ograniczaj, odmawiaj, kompostuj i recyklinguj. Wykorzystajmy ponownie to co już mamy, zmniejszając obciążenie środowiska i oszczędzając pieniądze. To wyzwanie, intrygujące ale też zaskakujące!
 
== HARMONOGRAM ==
11.00-18.00 – Targi Szkła na wodzie (wstęp wolny)
11.00-14.00 – Warsztaty szkła z naturą (60 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona)
15.00-17.00 – Panel Dyskusyjny ZERO WASTE w Odra Centrum (wstęp wolny)
19.30-22.00 Koncert zespołu Mizia & Mizia (bilety ze zniżką na hasło SZKŁO ZERO WASTE)
 
== TARGI SZKŁA NA WODZIE (11:00-18:00) ==
Będzie to jedyne i niepowtarzalne spotkanie z najlepszym współczesnym designem sztuki szkła w Polsce. Swoje prace zaprezentują nasi lokalni dolnośląscy projektanci ze Związku Artystów Szkła oraz studenci z Akademii Sztuk Pięknych Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Nabyć będzie można szkło artystyczne oraz użytkowe.
Uczestnicy szklanych targów m.in. Małgorzata Dajewska, Aleksandra Kujawska,Katarzyna Gemborys, Jagoda Nowak-Bieganowska, Jakub Kwarciński, Natalia Komorowska, Jarosław Kozioł, Joanna Muzyka, Magda Kuźniarz, Adam Włodarczyk, Grzegorz Bibro
 
== WARSZTATY SZKŁA Z NATURĄ (11.00-14.00) ==
„Szklane cudo” z Katarzyną Gemborys
Szklana biżuteria lub mała forma artystyczna ze szkła technicznego w ogniu palnika, którą uczestnicy będą mogli wykonać pod okiem mistrzów techniki, a następnie szklany element połączyć z elementami drewna wyłowionego z rzeki.
Koszt: 60 zł z VAT od osoby / czas ok. 30 minut / jedna osoba według harmonogramu od 11 do 14 / max 6 osób / wiek od 7 do 99 lat / Bilety dostępne na miejscu.
 
„Mój Szklany Rejs” z Natalią Komorowską***
Warsztat tworzenia łódek ze szklanym masztem w technice witrażu Tiffaniego. Można będzie również ozdobić ster łodzi szklaną mozaiką, z wykorzystaniem szkła z recyklingu (stare okna i odpadki witrażowe).
60 zł z VAT od osoby / czas ok. 120 minut
11.00-12.30 – ilość miejsc ograniczona – grupa 3-4 osobowa
12.30-14.00 – ilość miejsc ograniczona – grupa 3-4 osobowa, wiek od 7 do 99 lat
Bilety dostępne na miejscu.
 
== PANEL DYSKUSYJNY i OPROWADZANIE PO ODRA CENTRUM (15.00-17.00) ==
Czy szkło artystyczne może być ZERO WASTE? Co na ten temat mogą nam powiedzieć czołowi artyści szkła w Polsce? Jak studenci widzą przyszłość swoją i planety wybierając tę ścieżkę kariery artystycznej? Na powyższe i wiele więcej pytań będziemy się starali odpowiedzieć w czasie dwugodzinnego spotkania z topowymi designerami szkła w Polsce.
W trakcie tego spotkania oprowadzimy po Odra Centrum, opowiem Wam jak staramy wdrażać ZERO WASTE w tak nietypowym obiekcie. To wyzwanie, intrygujące ale też zaskakujące!
 
== KONCERT ZESPOŁU Mizia & Mizia Blues Band (19.30-22.00) ==
Wieczorem zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Mizia & Mizia Blues Band! Wrocławski rodzinny zespół bluesowy od ponad 20 lat rozgrzewający publiczność na koncertach klubowych oraz festiwalach w całej Polsce, a nawet za granicą.
https://miziablues.band/
Bilety zniżkowe w cenie 20 zł na hasło SZKŁO ZERO WASTE dostępne przed koncertem.
Więcej o koncercie:
https://fb.me/e/11XkdK3KH
 
== ZWIĄZEK ARTYSTÓW SZKŁA ==
Zrzesza twórców, projektantów, hutników, rzemieślników którzy kontynuują tradycje szklarskie, szczególnie na Dolnym Śląsku.
Stowarzyszenie ma na celu propagowanie i zachowanie dobra kulturalnego Sztuki Szkła, ze szczególnym uwzględnieniem formowania szkła na gorąco w szklarskich hutach poprzez festiwale i wydarzenia dla lokalnych społeczności, już od 2007 roku m.in. w ostatnim czasie N-GLASS. Now is time to New Glass i N-GLASS vol.2. Now is time to New Glass w 2020 roku – Izerskie plenery transgraniczny artystów szkła w dawnej osadzie hutniczej Carlsthal w Osadzie Orle w Górach Izerskich czy Festiwalu Szkła i Upcyklingu w 2021 we Wrocławiu.
https://www.e-zas.com/
Zapraszamy serdecznie!
 
Link do wydarzenia na FB: