LATO nad odrą

PÓŁKOLONIE 2021

półkolonie dotowane

Jest możliwość skorzystania z dofinansowania otrzymanego w ramach dotacji Gminy Wrocław.

Dotacje przewidziane są dla dzieci i młodzieży, które mieszkają lub przebywają we Wrocławiu i pochodzą w szczególności ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, na przykład:

a) żyją w trudnych warunkach materialnych,
b) pochodzą z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym,
c) pochodzą z rodzin znajdujących się w kryzysowej sytuacji z innych przyczyn niż wyżej wymienione.

TURNUSY DOTOWANE:

Turnus III: 11.07 – 15.07
Turnus IV: 18.07 – 22.07
Turnus V: 25.07 – 29.07
Turnus VI: 1.08 – 5.08
Turnus VII: 8.08 – 12.08

CENA PÓŁOLONII DOTOWANYCH: 360 zł

Aby skorzystać z dotowanej wersji półkolonii należy zapisać uczestnika na wybrany turnus. Kod rabatowy uwzględniający dotacje NALICZY SIĘ AUTOMATYCZNIE.


CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

MAŁA SZKUTNIA

Dowiedz się czym jest balans, wyporność, prawo Archimedesa, a także czym się różni drzewo od drewna. A przede wszystkim zdobądź praktyczną wiedzę, budując unikatową łódkę, którą zabierzesz do domu!

ŚWIAT W KROPLI WODY

Twórz preparaty mikroskopowe i obserwuj życie w kropli wody. Poznaj rodzaje glonów i ich rolę w zbiorniku wodnym. Zaprzyjażnij się z najmniejszymi mieszkańcami akwaruim – pierwotniakami, ślimakami i okrzemkami.

MOJE PIERWSZE AKWARIUM

Zostań świadomym akwarystą! Stwórz swoje pierwsze akwarium. Dowiedz się jak opiekować się jego mieszkańcami i dbać o środowisko, w którym przebywają.

AKADEMIA WĘZŁÓW

Co to jest węzeł i czym różni się od supła? Jaki splot pozwoli nam połączyć dwie liny, a jaki powiesić huśtawkę na drzewie? Wiązanie węzłów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla żeglarzy…

HYDROPONIKA

Przygotowanie mini ogródka hydroponicznego, sadzenie roślin i pielęgnacja. Nauka czym jest bezglebowe sadzenie roślin oraz mała retencja. Stworzone ogródki dzieci zabiorą do domu aby opiekować się nimi przez dłuższy czas.

REJS PO ODRZE

Fantastyczna przygoda na naszej łodzi, pod okiem sternika i przewodnika. Odkrywanie Wrocławia z perspektywy rzeki, szum fal i wiatr we włosach…

DRUK 3D

Zajęcia prowadzone w formie luźnej i kreatywnej zabawy i wykładów, podczas których dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w rysowaniu długopisem 3D, a także przeanalizują budowę i działanie drukarki 3D…

PTASI DZIEŃ

Nad rzeką możemy zaobserwować masę gatunków ptaków. Podczas spaceru postaramy się je rozróżniać, podejrzeć ich zwyczaje, a po powrocie stworzyć unikalny karmnik.

wyprawa ekologiczna

Gdy pogoda dopisuje idziemy na spacer wzdłuż rzeki. Poznajemy ciekawostki o faunie i florze Odry i Oławy, a wyposażeni w chwytaki do śmieci sprzątamy nadbrzeże.

REGULAMIN

Aby Państwa dziecko mogło dołączyć do grona uczestników będziemy potrzebowali kilku formalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszym regulaminem. Po złożeniu zamówienia prosimy również o wysłanie formularzy, które można pobrać na podanej podstronie: