LATO nad odrą

PÓŁKOLONIE 2021

zapraszamy na wspaniałą przygodę!

 

Dla dzieci spragnionych nowych wyzwań, przyjaźni oraz nauki poprzez zabawę na świeżym powietrzu, Fundacja Onwater po raz kolejny przygotowała program wyjątkowych półkolonii. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję wspólnie z rówieśnikami biegać boso po trawie, chodzić po drzewach, budować zamki z piasku, pływać po Odrze, budować łodzie, wiązać żeglarskie węzły, a jeśli nadal nie będą czuć się zmęczeni, wyniosą mnóstwo wiedzy o historii i środowisku Odry.

W Marinie Viator zbudowaliśmy miasteczko, gdzie od rana do popołudnia bawimy, uczymy, wspólnie śmiejemy się i spożywamy posiłki. Wszystko pod okiem zaangażowanej, pełnej energii kadry wychowawców i animatorów. W Odra Centrum dodatkowo prowadzimy badania laboratoryjne i poznajemy technologie druku 3D. Dołącz do nas!

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

 

MAŁA SZKUTNIA

Dowiedz się czym jest balans, wyporność, prawo Archimedesa, a także czym się różni drzewo od drewna. A przede wszystkim zdobądź praktyczną wiedzę, budując unikatową łódkę, którą zabierzesz do domu!

 

ROBOTYKA

Konstruowanie i programowanie z użyciem inteligentnych klocków Lego na różnych poziomach zaawansowania. Nauka poprzez zabawę oraz ogromna satysfakcja z uruchomienia własnego robota!

 

REJS PO ODRZE

Fantastyczna przygoda na zabytkowym pokładzie pod okiem prawdziwego Kapitana! Odkrywanie Wrocławia z rzeki, szum fal i wiatr we włosach…

 

AKADEMIA WĘZŁÓW

Co to jest węzeł i czym różni się od supła? Jaki splot pozwoli nam połączyć dwie liny, a jaki powiesić huśtawkę na drzewie? Wiązanie węzłów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla żeglarzy…

 

HYDROPONIKA

Przygotowanie mini ogródka hydroponicznego, sadzenie roślin i pielęgnacja. Nauka czym jest bezglebowe sadzenie roślin oraz mała retencja. Stworzone ogródki dzieci zabiorą do domu aby opiekować się nimi przez dłuższy czas.

 

DRUK 3D

Zajęcia prowadzone w formie luźnej i kreatywnej zabawy i wykładów, podczas których dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w rysowaniu długopisem 3D, a także przeanalizują budowę i działanie drukarki 3D…

gdzie się bawimy?

Marina viator

WIEK: 6-12 lat

 

adres: na grobli 16, wrocław

Pięknie położone, zielone miejsce na brzegu Odry, powstałe dla miłośników wszelkich  aktywności na wodzie. 

W Marinie powstało miasteczko dla uczestników naszych półkolonii: wydzielony teren z namiotami, przestrzenią do gier i zabaw, prowadzenia warsztatów oraz miejscem spożywania posiłków. Idealne miejsce na kolonie w plenerze!

 

odra centrum

WIEK: 12-15 lat

 

adres: Wybrzeże słowackiego 5b, wrocław

Miejsce spotkań na wodzie. Jedyny tego typu ośrodek edukacyjno-kulturalny w Europie, zacumowany na Odrze w sercu Wrocławia.

Na terenie Odra Centrum uczestnicy półkolonii będą mogli korzystać z laboratorium oraz warsztatu, zjeść posiłek w Odra Cafe, a następnie wsiąść w kajak i ruszyć na spływ ekologiczny!

 

MIEJSCE ZBIÓRKI

Pierwszego dnia zbiórka wszystkich turnusów odbywa się w godzinach od 8:00 do 9:00 w ODRA CENTRUM. Następnie uczestnicy półkolonii w Marinie pod opieką wychowawców przechodzą do Mariny Viator, gdzie każdego kolejnego dnia odbywa się ich zbiórka oraz odbiór.

DZIENNY PLAN PÓŁKOLONII

ZAJĘCIA W MARINA VIATOR:

8:00 – 9:00 – START DNIA – zbiórka
9:00 – 10:00
 – Śniadanie na świeżym powietrzu
10:00 – 12:00 – Wybrany warsztat lub aktywność: Mała Szkutnia, Akademia Węzłów, Spacer Szlakiem Odry, Rejs po Odrze, Hydroponika
12:00 – 13:00 – Obiad na świeżym powietrzu
13:00 – 14:30 – Druga tura warsztatów i aktywności
14:30 – 16:00 – Podwieczorek, bieganie, radość, chodzenie po drzewach, zabawy w grupie, zawiązywanie nowych przyjaźni, gry planszowe, sport!

Odbiór uczestników do godziny 16:00

ZAJĘCIA W ODRA CENTRUM:

8:00 – 9:00 – START DNIA – zbiórka
9:00 – 10:00
– Śniadanie w Odra Cafe
10:00 – 12:00 – Wybrany warsztat lub aktywność: Spływ kajakowy, Druk 3D, Labolatorium Wody, Mała Szkutnia, Akademia Węzłów, Spacer Szlakiem Odry, Rejs po Odrze, Hydroponika
12:00 – 13:00 – Obiad w Odra Cafe
13:00 – 14:30 – Druga tura warsztatów i aktywności
14:30 – 16:00 – Podwieczorek, bieganie, radość, zabawy w grupie, zawiązywanie nowych przyjaźni, gry planszowe, sport!

Odbiór uczestników do godziny 16:00

CENA: 790 zł

Terminy i rezerwacje

czerwiec,2021

CENA: 790 zł

Terminy i rezerwacje

CENA: 790 zł

czerwiec,2021

NASZE PÓŁKOLONIE W WASZYCH OPINIACH

“Po półkoloniach syn zapytał, czy może chodzić do Odra Centrum zamiast do szkoły”

NASZE PÓŁKOLONIE W WASZYCH OPINIACH

“A Pan to wszystko mówi z głowy??”

NASZE PÓŁKOLONIE W WASZYCH OPINIACH

“Najlepsze półkolonie w życiu!”

NASZA KADRA

Terminy półkolonii

sierpień,2021

REGULAMIN

Aby Państwa dziecko mogło dołączyć do grona uczestników będziemy potrzebowali kilku formalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszym regulaminem. Po złożeniu zamówienia prosimy również o wysłanie formularzy, które można pobrać na podanej podstronie:

KONTAKT

NIE ZNALAZŁEŚ INTERESUJĄCYCH CIĘ INFORMACJI? 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!

Zadzwoń: 512 40 60 70

Napisz: polkolonie@onwater.pl