kwiecień,2022

03kwi11:3017:00ZOBACZ PTAKA | Spotkanie autorskie i spacer ornitologiczny z Jackiem Karczewskim

Szczegóły

Zapraszamy na spotkanie autorskie i spacer ornitologiczny z wyjątkowym gościem – Jackiem Karczewskim – przyrodnikiem, pisarzem, współzałożycielem Stowarzyszenia Ptaki Polskie (Jestem na pTak!) 🐦Jacek Karczewski podzieli się swoją wiedzą o ptakach żyjących w Polsce a następnie poprowadzi nas na wyjątkowy spacer ornitologiczny brzegami Oławy i Odry. Czeka nas wiele niespodzianek bo w tych okolicach żyje wiele ciekawych ptaków, których nie dostrzegamy na co dzień. A szkoda!

JACEK KARCZEWSKI
Przyrodnik, aktywista i promotor przyrody. W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”, a już w marcu 2020 r. pojawiła się kolejna – „Noc Sów. Opowieści z lasu”. Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku „Przekrój”) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków – nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce. Autor książek: “Zobacz ptaka”, “Noc Sów”, “Jej Wysokość Gęś – opowieści o ptakach i ludziach.”

PLAN DNIA 
11:30-13:00 – spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim w Odra Centrum
13:00-14:00 – przerwa kawowa w Odra Cafe (zniżka dla uczestników 20% na wszystkie napoje na hasło ,,kochamy ptaki”)
14:00-17:00 – wyjście na spacer na ptaki

ZAPISY 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod numerem telefonu tel. 607 693 598

KOCHAMY PTAKI 
W Odra Centrum prowadzimy również cykl warsztatów, na których odkryjesz jakie ptaki zamieszkują Odrę i Oławę we Wrocławiu, poznasz wiele ciekawostek o nich, dowiesz się dlaczego nie wolno karmić ptaków chlebem, a czym powinniśmy je dokarmiać. Jak można zadbać o ochronę ptaków w sezonie lęgowym, jak powinniśmy zachowywać się nad wodą, a czego nie powinniśmy robić, żeby nie zakłócać im spokoju.
https://odracentrum.org/warsztaty-ornitologiczne/

Jestem na pTak!

rozwiń

Termin

(Niedziela) 11:30 - 17:00

X
X
X