marzec,2023

15mar20:0022:00Bilety niedostępne onlineUHUHU | Koncert folkowych klasyków i piosenki autorskiej

Szczegóły

/////// W DNIU KONCERTU BILETY MOŻNA NABYĆ WYŁĄCZNIE NA MIEJSCU, W KASIE ODRA CENTRUM ///////

Odra Centrum oraz Fundacja Folk24 zapraszają na koncert zespołu UHUHU w środę 15 marca na godzinę 20.00 w wyjątkowym miejscu, na wodzie, tuż obok Mostu Grunwaldzkiego. Razem z wrocławskim zespołem UHUHU pośpiewamy i spędzimy czas w miejscu z wodniackim klimatem!

Muzycznie UHUHU trio to akustyczna mikstura folku i bluesa, oparta na autorskich kompozycjach, ale również na oryginalnych lub przetłumaczonych klasykach – Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a, Johna Lennona i im podobnych.

Na koncie grupa ma m.in. nagrodę „Rajdowa piosenka roku 2014” Festiwalu Bazuna, II nagrodę za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2015 czy zaproszenie do Przeglądu OPPA Międzynarodowego Festiwalu Bardów Warszawa 2021.

W obecnym składzie grupa występuje od 2021 roku. Ostatnio ich polska wersja ukraińskiego hitu wojennego pt. „Bayraktar” (w świetnym tłumaczeniu Janusza Bujki) zyskała w sieci niemałą popularność zbliżając się już do 200.000 wyświetleń. Na koncie mają też udział w niezwykłym koncercie wsparcia dla Ukrainy, który odbył się w magicznych wnętrzach zabytkowego Kościoła Pokoju w Świdnicy.

ZESPÓŁ TWORZĄ:
Janusz Bujko – gitara akustyczna i śpiew, autor większości piosenek i tłumaczeń (również lider innego wrocławskiego zespołu Jan i Klan)
Marcin Starnawski – gitara akustyczna, harmonijka, chórki, także tłumaczenia (i naukowe fundamenty muzyczne)
Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, chórki (znany też z zespołów Sąsiedzi czy Szkocka Trupa, szef portalu Folk24).
Strona zespołu UHUHU

Więcej o zespole tu:
https://folk24.pl/wykonawcy/uhuhu/

Fundacja Folk24
Na arenie muzyki folkowej działaliśmy od dawna, tworząc i redagując media internetowe i tradycyjne, wydając płyty, pisząc artykuły, organizując koncerty, festiwale i wreszcie sami tę muzykę wykonując. Ponieważ działalność na tym polu okazała się tym co nas kręci, a czasy pokazują, że folk potrzebuje większego i bardziej sformalizowanego wsparcia, w 2012 r założyliśmy Fundację, by móc efektywniej działać, by móc pozyskiwać dla tej działalności środki, by móc bardziej i skuteczniej wspierać tych, którzy tak jak my, chcą promować folk i scenę folkową w Polsce.
https://folk24.pl/

GDZIE
Odra Centrum, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

KIEDY
15.03.2023 r. (środa) Godzina: 20:00

BILETY
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
– na miejscu, przed koncertem
lub
– online na stronie (poniżej)

Do zobaczenia w Odra Centrum!

rozwiń

Termin

(środa) 20:00 - 22:00

Bilety

Bilety na wydarzenie nie są dostępne

X
X
X