lipiec,2021

17lip11:3013:30Spon-taneczna medytacja w ruchu wody

Szczegóły

Wyraź siebie w tańcu intuicyjnym, zatańcz swoje emocje i myśli. Tańcz i bądź!

•Spontańce• – to sesja tańca intuicyjnego połączonego z praktyką uważności bycia w swoim ciele. Czym jest taniec intuicyjny? To spontaniczny ruch do muzyki bez narzuconej formy i kroków podstawowych – poruszamy się w taki sposób, w jaki chcemy i jaki jest w danym momencie dla nas najprzyjemniejszy. Podczas zajęć bawimy się taneczną interpretacją bodźców, czyli muzyką, tematem przewodnim, metaforą i tym, co w danym dniu gra w duszy każdej i każdego z nas. Każdy jednak sam jest swoim przewodnikiem i bierze na swój spon-taneczny warsztat tyle, ile chce. Dzięki świadomemu i przyjemnemu ruchowi wychodzimy z bezruchu, medytujemy, co przekłada się korzystnie na nasze życie codzienne.

Jaką wodną historię o sobie możesz SOBIE wyobrazić?
Wszak temat przewodni to woda- geneza bytu i fundament naszego świata. Ożywia i oczyszcza, łagodzi i rozluźnia. I to właśnie w tanecznym ruchu poszukamy odpowiedzi na pytanie: czym jest dla mnie woda, jaką jej jakość lubię najbardziej, czego od wody potrzebuję? Albo każde inne, które sobie postawimy.
Będzie nas inspirowała wodna przestrzeń w Odra Centrum, a w warstwie muzycznej nie zabraknie odpowiednich nawiązań.

Struktura spotkania:
🌊 Taneczne powitanie, wejście w ciało i świadomy oddech
🌊 Wspólne picie wody, indywidualne poszukiwanie metafory wody
🌊 Spontańce – sesja tańca intuicyjnego
🌊 Krótki relaks przy dźwiękach dzwonka koshi

Tańcz w stroju, który pozwala Ci zachować swobodę ruchu i w którym czujesz się dobrze. Do tańca potrzebujesz swojego ciała i chęci ruchu. Reszta dzieje się sama. Serio!
WSTĘP WOLNY
Prowadząca
•Mery Skubis – Jestem kobietą renesansu. Łączę wykształcenie humanistyczne z technicznym, znajdując całkowite spełnienie w ruchu, a szczególnie w tańcu intuicyjnym. Przeszłam długą drogę do akceptacji własnego ciała zahaczając o fitness i trening wspinaczkowy. Od 11 lat pracuję z ludźmi w obszarze ruchu, ucząc wspinania oraz zachęcając dzieci i dorosłych do znalezienia ulubionej formy aktywności. Jako Mery z Kamery współtworzę ruchowo-edukacyjne filmy dla dzieci w Akademii Krokieta i Lamy oraz na terenie Wrocławia prowadzę autorskie zajęcia z tańcem intuicyjnym – spontańce. Odwiedziłam szereg warsztatów związanych z tańcem – Biodanza, 5 Rytmów, Sensual Practice, Duchowość Tańca, Bezwysiłkowość. Na co dzień praktykuję improwizację kontaktową oraz taniec intuicyjny oparty o spontaniczny, niekontrolowany ruch do muzyki – to dla mnie trening i medytacja. Pragnę inspirować innych, zatańczmy!

rozwiń

Termin

(Sobota) 11:30 - 13:30

X
X
X